Trwa ładowanie...
d2atram
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wichury nad Polską: 26 osób rannych, 230 tys. odbiorców bez prądu

26 osób rannych, 651 uszkodzonych dachów i ponad 230 tys. odbiorców bez prądu - to wstępny bilans wichur, które w weekend przechodzą nad Polską. Od piątku strażacy interweniowali już prawie 7 tysięcy razy, w tym tylko w niedzielę - ponad 3 tys.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Energetycy naprawiają zerwaną linię elektryczną w Rumi
Energetycy naprawiają zerwaną linię elektryczną w Rumi (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d2atram

- Docieramy do każdego komu jest ta pomoc potrzebna - zapewnił wieczorem rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

W związku z silnym wiatrem najwięcej interwencji jest w województwach: pomorskim, wielkopolskim, mazowiecki, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i łódzkim. Akcje strażaków polegają głównie na usuwaniu połamanych drzew, zabezpieczaniu zniszczonych i uszkodzonych reklam oraz dachów.

Jak poinformował Frątczak, silny wiatr uszkodził w całym kraju 651 dachów budynków, w tym 471 mieszkalnych oraz 180 gospodarczych. Najwięcej w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, pomorskim, zachodniopomorskim.

d2atram

Rzecznik PSP przekazał, że w wyniku wichur 26 osób zostało poszkodowanych. - Działa cały krajowy system ratowniczo-gaśniczy. Docieramy do każdego komu jest ta pomoc potrzebna. Te działania są w dalszym ciągu prowadzone - powiedział rzecznik Frątczak.

- Jesteśmy cały czas z komendantami wojewódzkimi, wojewodami, minister spraw wewnętrznych oraz premier - zapewnił.

Z informacji przekazanych po południu przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wynika, że zmniejsza się liczba odbiorców pozbawionych zasilania w energię elektryczną. W niedzielę rano bez prądu było 350 tys. odbiorców w całym kraju. Po południu liczba ta zmniejszyła się do około 238 tys.

Synoptycy przewidują, że dziś również w Polsce będzie mocno wiało. Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak zaznacza, że prognozy nie są optymistyczne. Na dzisiejszy poranek synoptycy przewidują, że wiatr nie ucichnie. W paśmie województw północnych wiatr wieje z prędkością sięgającą w porywach 100 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze porywy do 80 kilometrów na godzinę. Jak informuje IMGW, najsilniej będzie wiało wysoko w górach. Na Kasprowym Wierchu prędkość wiatru przekroczy 120 kilometrów na godzinę.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2atram

Podziel się opinią

Share

d2atram

d2atram
Więcej tematów