Trwa ładowanie...
d14ycfk

Wichury na południu Polski. Prawie 1,5 tys. osób bez prądu

Ponad 1400 odbiorców nie ma dostępu do energii elektrycznej na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Opolskiem. To skutek silnego wiatru na południu Polski. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, trwają naprawy, a dopływ prądu jest stopniowo przywracany.
Share
Porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/h
Porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/hŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d14ycfk

Według danych RCB, o godz. 13 w sobotę bez prądu pozostawało 1414 osób. Najgorzej jest w woj. śląskim (617 odbiorców), opolskim (571) oraz dolnośląskim (226).

Wojewódzkie Centym Zarządzania Kryzysowego w Katowicach donosi, że Państwowa Straż Pożarna otrzymała 7 wezwań w związku ze szkodami wyrządzonymi przez silny wiatr. Strażacy byli wzywani głównie do wiatrołomów.

d14ycfk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnym wiatrem mieszkańców południowych krańców Polski - woj. dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Synoptycy podają, że prędkość wiatru może miejscami osiągnąć nawet 100 km/h.

Na północnym wschodzie w najbliższych godzinach mogą wystąpić natomiast groźne roztopy. IMGW wydał ostrzeżenia dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Intensywne opady śniegu mają natomiast nawiedzić woj. dolnośląskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14ycfk

Podziel się opinią

Share
d14ycfk
d14ycfk
Więcej tematów