Trwa ładowanie...
d3e81vb

Wichura przewracała samochody na autostradzie A4

W wyniku wichury, która przeszła w okolicy Strzelec Opolskich 20 osób odniosło obrażenia.
Wiatr przewracał samochody na autostradzie A4, łamał drzewa i
niszczył budynki.

Share
d3e81vb

Pomocy medycznej łącznie udzielono 20 osobom. Dwie z nich z poważniejszymi obrażeniami zostały odwiezione do szpitala w Opolu - powiedział rzecznik opolskiej policji kom. Maciej Milewski. Dodał, że na Opolszczyźnie na pewno nikt nie zginął, a obrażenia jakie odnieśli ranni podczas wichury to głównie rany cięte i stłuczenia.

Wichura, jaka w piątek po południu przeszła w okolicy Strzelec Opolskich uszkodziła łącznie ponad 100 budynków, połamała wiele drzew, spowodowała też karambole na autostradzie A4.

Epicentrum zdarzeń był 275 kilometr autostrady. W tej okolicy uszkodzeniu uległy dwie ciężarówki i trzy samochody osobowe. Cztery osoby odwieziono do szpitala - zaznaczył Milewski.

Ruch na opolskim odcinku autostrady A4 był wstrzymany przez ok. 3 godziny. W tym czasie policja zorganizowała objazdy drogami krajowymi 94 i 45.

Zdaniem mieszkańców uszkodzonych domów przyczyną zniszczeń była trąba powietrzna. Potężna wichura wiała przez kilka minut, po czym wiatr się uspokoił - relacjonowali w lokalnych mediach mieszkańcy wsi, przez które przeszła nawałnica.

d3e81vb

Podziel się opinią

Share
d3e81vb
d3e81vb
Więcej tematów