Trwa ładowanie...

Wiceszef PE chce wprowadzenia j. arabskiego do polskich szkół

Zdaniem Bogusława Liberadzkiego (Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego) Polska powinna przyjąć uchodźców. Sposobem na integrację miałoby być z kolei wprowadzenie języka arabskiego do polskich szkół.

Wiceszef PE chce wprowadzenia j. arabskiego do polskich szkółŹródło: YouTube, fot: Bogusław Liberadzki
d1ho7fa
d1ho7fa

Eurodeputowany krytykuje politykę prowadzoną przez polski rząd. - Poważny problem może czekać dopiero rząd następny. Gdyby nawet doszło do procesu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, to zajmie to kilka lat i nie wiadomo jaki będzie rezultat – powiedział Liberadzki.

- UE nie będzie musiała nas karać "oficjalnie" za nieprzyjmowanie migrantów. Zostanie po prostu podjęta decyzja o zmianie alokacji środków finansowych w nowej perspektywie budżetowej po roku 2020. I to będzie elegancko przeprowadzone. Jako największy beneficjent środków unijnych stracimy wtedy najwięcej – ocenił w rozmowie z Fakt24.

Zdaniem profesora Liberadzkiego dobrym rozwiązaniem problemu integracji ludności z krajów bliskiego wschodu byłoby wprowadzenie do polskich szkół języka arabskiego. - Moim zdaniem można by przyjąć np. 200 studentów z Bliskiego Wschodu na studia w Polsce. Nie widzę też powodów, by nie rozważyć, aby w każdym powiecie, 2-3 liceach na powiat wprowadzić jedną godzinę języka arabskiego. Przecież ludzie jeżdżą do Egiptu, do Tunezji! Czy to byłoby coś złego? Nie chciałbym, by sprowadzać migrantów i skoszarować ich w Polsce, napiętnować. Bo z tego rodzi się patologia! - stwierdził.

Profesor Bogusław Liberadzki dostał się do Parlamentu Europejskiego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 18 stycznia 2017 roku został wybrany wiceprzewodniczącym PE.

źródło: fakt24

d1ho7fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ho7fa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj