Trwa ładowanie...

Wiceminister PiS: "Glapiński był bezradnym prezesem NBP przez sześć lat"

Wiceminister finansów Piotr Patkowski w emocjonalnym sejmowym wystąpieniu skrytykował urzędującego prezesa NBP Adama Glapińskiego. Czyżby PiS szykowała zmianę na stanowisku szefa banku centralnego? Spieszymy donieść, że wiceminister Patkowski po prostu się przejęzyczył.

Wiceminister PiS: "Glapiński był bezradnym prezesem NBP przez sześć lat" Wiceminister PiS: "Glapiński był bezradnym prezesem NBP przez sześć lat" Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d2ivoua

Posłowie zajęli się w czwartek, na wniosek Koalicji Obywatelskiej, informacja bieżącą dotyczącą sytuacji Polaków w obliczu inflacji, wysokich stóp procentowych i topniejących oszczędności. Jak łatwo się domyślić, dostało się prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu.

W obronie działań rządu i prezesa NBP wystąpił wiceminister finansów Piotr Patkowski. Przekonywał, że rządowe tarcze antykryzysowe działają, a obniżka VAT-u była skuteczną pomocą. Wytykał też Donaldowi Tuskowi, że jego rząd VAT podniósł.

- Pan prezes Glapiński, kiedy wybuchł największy kryzys ekonomiczny od 100 lat, nie tylko w Polsce, ale na świecie, uruchomił mechanizm, dzięki któremu rząd był w stanie w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu dni uruchomić tarcze finansowe na kwotę ponad 100 mld zł - stwierdził Patkowski.

d2ivoua

Patkowski ocenił, że Glapińskiemu "należą się podziękowania", bo "gdyby nie jego odwaga i determinacja", Polska nie miałaby dzisiaj "jednego z najniższych poziomów bezrobocia w UE". Następnie zaczął krytykować Marka Belkę, który prezesem NBP był w czasach rządu PO-PSL. - Prezesa Belkę, w porównaniu z prezesem Glapińskim, wprost można nazwać prezesem bezradności - ocenił.

- Prezes Glapiński był bezradnym prezesem NBP przez sześć lat, nie zrobił absolutnie niczego, żeby chronić polskich przedsiębiorców i polskich obywateli - powiedział po chwili wiceminister finansów. Na sali rozległy się oklaski. Co ciekawe, również z ław PiS.

"8 sekund prawdy"

Patkowski niezrażony kontynuował swoje wystąpienie dalej. Najprawdopodobniej nawet nie zauważył swojej wpadki. Nie uszła ona jednak uwagi posłów opozycji.

d2ivoua

"Czasami nawet ci z rządu mówią coś z sensem" - skomentował słowa wiceministra na swoim profilu na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec.

"W trakcie debaty o drożyźnie Wiceminister PIS Piotr Patkowski obnaża prawdę o Prezesie NBP Adamie Glapińskim. Liczę, że cały rząd PIS się opamięta i zrozumie, że Adam Glapiński i działania podejmowane przez niego jako prezesa NBP to jedne wielkie nieporozumienie" -  napisał poseł KO Krzysztof Truskolaski.

"Uwaga! Cale 8 sekund prawdy z ust członka pisowskiego rządu! Pierwszy krok do walki z inflacją - opuszczenie przez Glapińskiego stanowiska Prezesa NBP!" - oceniła wpadkę wiceministra posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ivoua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ivoua
Więcej tematów