Trwa ładowanie...

Wiceminister o prokurator Wrzosek. "Minęła się z powołaniem"

- Pani prokurator w ogóle powinna być politykiem. Myślę, że minęła się z powołaniem, powinna być nie prokuratorem, ale politykiem. To polityk tak się zachowuje jak pani prokurator, uczestniczy w czynnie życiu publicznym, w życiu politycznym i wygłasza swoje przekonania - mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o warszawskiej śledczej Ewie Wrzosek, która wszczęła śledztwo ws. organizacji majowych wyborów.
Share
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik
Wiceminister sprawiedliwości Michał WójcikŹródło: Agencja FORUM, Fot: Agencja FORUM
d1mnmm8

Przypomnijmy, w piątek prokurator krajowy polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Ewy Wrzosek, która podjęła śledztwo w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w okresie pandemii. Według Prokuratury Krajowej, Wrzosek wszczęła śledztwo w sposób nieuzasadniony i z rażącym naruszeniem Kodeksu postępowania karnego, nie przeprowadzając prawidłowo czynności sprawdzających.

W podobnym tonie wypowiadał się wiceminister sprawiedliwości w Radiu Maryja.

- Prokurator Wrzosek rażąco naruszyła przepisy prawa, prawie nie uzasadniła swojej decyzji, jako podstawę wprowadziła coś, co jest jeszcze procedowane tak naprawdę w polskim parlamencie, bo przecież nie wiadomo, jak ostatecznie będą przebiegały wybory - mówił Michał Wójcik. Jego zdaniem, prokurator wyraziła swoje poglądy polityczne, a "na to nigdy zgody absolutnie nie będzie".

d1mnmm8

- Prokuratura jest niezależną instytucją, prokurator ma być apolityczny. Pani prokurator zapomniała o tym i dlatego m.in. zostało wszczęte przez prokuratora krajowego postępowanie dyscyplinarne - stwierdził.

Zobacz też: Przesunięcie terminu wyborów. Kto powinien o tym zdecydować?

- Pani prokurator w ogóle powinna być politykiem. Myślę, że minęła się z powołaniem, powinna być nie prokuratorem, ale politykiem. To polityk tak się zachowuje jak pani prokurator, uczestniczy w czynnie życiu publicznym, czynnie w życiu politycznym i wygłasza swoje przekonania, tak jak robiła na antenie jednej ze stacji - mówił Wójcik w Radiu Maryja.

d1mnmm8

Wszczynając śledztwo, Wrzosek chciała sprawdzić, czy w związku z wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 10 maja nie wystąpi ryzyko narażenia wielu osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W śledztwie mieli zostać przesłuchani m.in. wicepremier Jacek Sasin i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- Stójmy na straży zasad. Zmieniają się czasy, zmieniają się politycy, którzy stoją na straży prokuratury, 25 lat jestem prokuratorem. Ma się jedną twarz, jedno nazwisko i jedną pieczątkę. Naprawdę nie warto tego zatracać w imię czegokolwiek. Nie jest to tego warte - mówiła prokurator Ewa Wrzosek w TVN24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mnmm8

Podziel się opinią

Share
d1mnmm8
d1mnmm8
Więcej tematów