Trwa ładowanie...

Wiceminister Jarosław Zieliński o kosztach zabezpieczenia miesięcznic

Podczas zabezpieczania miesięcznicy smoleńskiej policja zastosuje "siły i środki adekwatne do rozpoznanych zagrożeń" - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. W ten sposób odpowiedział na pytania dziennikarzy o przygotowania do miesięcznicy. Dodał, że koszty zabezpieczenia uroczystości to wynik "prób zakłócania legalnych zgromadzeń".

Wiceminister Jarosław Zieliński o kosztach zabezpieczenia miesięcznicŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3o8fpy
d3o8fpy

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że "nie może powiedzieć, czy będzie tak samo jak miesiąc temu, czy będą takie same siły i środki". Jak zaznaczył, policja dokona oceny stanu zagrożenia i podejmie decyzję.

- Nie wiem, czy są nowe zagrożenia, czy są nowe plany tych, którzy chcą zakłócać zgromadzenie cykliczne, comiesięczne o charakterze bardzo refleksyjnym, modlitewnym, bo przecież wszystko zaczyna się mszą św., a potem jest przemarsz - powiedział Zieliński. - Jeżeli ktoś sobie, a są takie środowiska, tacy ludzie, stawia za cel, by to zakłócać, to policja musi to wziąć pod uwagę i bierze - dodał.

Wiceszef MSWIA wskazał, że w tle pytań o skalę zabezpieczeń pojawiają się kwestie kosztów - liczby policjantów, wymiaru operacji. - Moja odpowiedź jest nieustannie taka sama. Jeżeli nie będzie postaw konfrontacyjnych, nie będzie prób zakłócania comiesięcznych legalnych zgromadzeń, to koszty będą mniejsze - powiedział.

Zobacz także: Miesięcznice smoleńskie. Oto koszt zabezpieczenia obchodów do 2020 r.

d3o8fpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o8fpy
Więcej tematów