Trwa ładowanie...
Wicemarszałek sejmu: TK był autorem wielu skandalicznych wyroków

Wicemarszałek sejmu: TK był autorem wielu skandalicznych wyroków

Nam zależy na nowej konstytucji. Polska demokracja potrzebuje zasadniczych zmian ustrojowych. Mam nadzieję, że sprawa TK zakończy się w ten sposób, że nie będzie on głównym hamulcowym tych zmian - powiedział w „Inforozmowie” w TVP Info dr Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15. Komentował w ten sposób pomysł PiS na unieważnienie październikowego wyboru sędziów TK.
Share
d3rf4pi

Klub PiS wycofał po kilkunastu godzinach projekt nowelizacji ustawy o TK. Dokument zmieniający zasady wyłaniania sędziów, po poprawkach technicznych ma być złożony ponownie. Chodzi o to, aby wybór nowych sędziów ruszył od nowa.

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15, uważa, że "w historii III RP Trybunał Konstytucyjny był autorem wielu skandalicznych wyroków".

d3rf4pi

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z kwestią OFE. Wielu prawników uważa, że była ona uchwalona w sposób niekonstytucyjny jeśli chodzi o techniczną stronę. Nie ulega też wątpliwości, że była niesłuszna. Odebrano Polakom ich oszczędności emerytalne - powiedział.

Podkreślił, że Kukiz’15 chce wprowadzić w Polsce prawdziwą demokrację. - W tej chwili mamy do czynienia z elitami, które w dużym stopniu są antydemokratyczne. Polacy nie mają kontroli nad swoją władzą i pieniędzmi - przekonywał.

d3rf4pi

Podziel się opinią

Share
d3rf4pi
d3rf4pi
Więcej tematów