Trwa ładowanie...

Wicemarszałek Sejmu chce ukarać Jakiego i Trzaskowskiego. "Posłowie powinni przestrzegać prawa"

Stanisław Tyszka złożył wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie kandydatów na prezydenta Warszawy z ramienia PiS i PO. Poseł Kukiz'15 uważa, że Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski "celowo i świadomie obchodzą prawo".

Share
Wicemarszałek Sejmu chce ukarać Jakiego i Trzaskowskiego. "Posłowie powinni przestrzegać prawa"
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d34c5a4

"Posłowie Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski, prowadzą agitację wyborczą w ramach tzw. "prekampanii wyborczej", co jest sprzeczne z Kodeksem wyborczym. Kampania odbywa się z dniem ogłoszenia przez właściwy organ. Takie reguły zostały ustalone, aby zapewnić wszystkim równość szans i nie męczyć obywateli" - napisał Tyszka w liście do Krzysztofa Mieszkowskiego, szefa komisji etyki.

"Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej powinni przestrzegać prawa. Wydawałoby się to oczywiste, prawda?" - to z kolei komentarz wicemarszałka Sejmu na Twitterze. Poseł Kukiz'15 nie jest jedynym, który skrytykował kandydatów na prezydenta Warszawy z PiS i PO.

Zobacz także: Wojciechowicz twierdzi, że jest cecha, która łączy Jakiego i Trzaskowskiego

Wcześniej swoje niezadowolenie wyraził Wojciech Hermeliński. - To niedopuszczalne, ale nie jesteśmy w stanie tego skutecznie zabronić. Jedynym instrumentem jest kierowanie pisemnego lub ustnego przekazu do tych kandydatów, aby tego rodzaju działań zaprzestali - tłumaczył przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34c5a4

Podziel się opinią

Share
d34c5a4
d34c5a4
Więcej tematów