Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP pokazały sondę: kot prezesa zasługuje na większy szacunek niż Schetyna, Petru i Kijowski

Widzowie „Wiadomości” w TVP zostali zaskoczeni nietypowym żartem. W wieczornym wydaniu zaprezentowano sondę, w której respondenci decydowali, kto zasługuje na większy szacunek. Wygrał kot prezesa (98 proc. głosów). Drugie miejsce zajął Grzegorz Schetyna (2 proc.). Z kolei Mateusz Kijowski i Ryszard Petru dostali po 0 proc. wskazań.

Share
"Wiadomości" TVP pokazały sondę: kot prezesa zasługuje na większy szacunek niż Schetyna, Petru i Kijowski
Źródło: TVP
d42eh4y

Reportaż Jarosława Olechowskiego nt. konsekwencji okupacji sali plenarnej Sejmu zaczął się od mocnego uderzenia – rozmowy Michała Rachonia z Jerzym Meysztowiczem. Redaktor (nie informując o tym wcześniej) przytoczył fragment aktu założycielskiego konfederacji targowickiej. Na pytanie, czy tekst wciąż jest aktualny usłyszał w odpowiedzi ze strony posła Nowoczesnej "jak najbardziej".

Poważny materiał, jak by się mogło na początku wydawać, nagle przerodził się jednak w groteskę. - Miarą porażki są internetowe żarty z okupacji Sejmu. Zdaniem internautów, którzy wzięli udział w tej sondzie, a było ich ponad cztery tysiące, na większy szacunek zasługuje kot prezesa niż przywódcy protestu opozycji - poinformował dziennikarz.

d42eh4y

Prześmiewczej sondzie towarzyszyła wymowna grafika. Twórca reportażu, Jarosław Olechowski, poprosił jedynie komentujących o większy dystans.

- Sonda z kotem prezesa była żartem, co wyraźnie zaznaczyłem w materiale. Proszę o więcej dystansu – skwitował Olechowski. Internauci zastanawiają się teraz, czy taki poziom humoru wytrzyma próbę czasu. Z końcem 2016 roku TVP Info zakończyło współpracę z Ryszardem Makowskim i Pawłem Dłużewskim tworzącym "Studio Yayo".

Oprac. Adam Styczek

d42eh4y

Podziel się opinią

Share
d42eh4y
d42eh4y
Więcej tematów