"Wiadomości" TVP poinformowały o śmierci Kamila Durczoka. Krótki komunikat
W ostatnich minutach wtorkowego wydania "Wiadomości" TVP pojawiła się informacja o śmierci Kamila Durczoka. Prowadząca Edyta Lewandowska przypomniała m.in., że przez 13 lat zmarły dziennikarz pracował w Telewizji Polskiej.
"Dziś nad ranem w szpitalu w Katowicach zmarł Kamil Durczok, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Miał 53 lata. Kamil Durczok pracował w Telewizji Polskiej od 1993 do 2006 roku, potem swoje życie zawodowe związał z mediami komercyjnymi" - powiedziała Lewandowska.
"Wiadomości" przekazały też, że Durczok zmarł "w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia".
W krótkim komunikacie zabrakło kontrowersyjnych faktów z życia Durczoka. Rano pojawiły się one w tekście o śmierci dziennikarza zamieszczonym na portalu tvp.info. W ciągu dnia jednak tekst został zmieniony i ograniczono się do przypomnienia jego drogi zawodowej.
Zobacz też: recepta na kryzys. Co zrobić, by ustabilizować sytuację na granicy?
Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata
Durczok zmarł we wtorek nad ranem w szpitalu w Katowicach. "Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im.prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach" - przekazała Joanna Chłądzyńska, rzeczniczka szpitala.
Jak poinformowała, stan dziennikarza określano jako bardzo ciężki. Kamil Durczok zmarł o godzinie 4:23 "w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia".
"Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - przekazuje szpital.
Kamil Durczok swoją karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 roku. Zaczynał w studenckim radiu "Egida", później w radiu TOP i TVP Katowice. Był także związany z Telewizją Polską, stacją TVN oraz Polsatem.
Był laureatem wielu nagród medialnych m.in. Złotej Telekamery w kategorii "Informacje" Grand Press dla dziennikarza w 2000 roku.
Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie".
Źródło: TVP
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski