Trwa ładowanie...
d1nasmg

Wiadomo, czego dotyczyło nadzwyczajne spotkanie w Buckingham. Jest oświadczenie

Na twitterowym profilu królewskiej rodziny pojawiło się oświadczenie dotyczące księcia Edynburga, męża królowej Elżbiety II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiadomo, czego dotyczyło nadzwyczajne spotkanie w Buckingham. Jest oświadczenie
(Getty Images)
d1nasmg

Jak czytamy, książę Filip zdecydował, że nie będzie pełnił już żadnych funkcji publicznych. Od jesieni. Ma pełne poparcie królowej. Co ta decyzja oznacza?

Książę weźmie udział w zaplanowanych od teraz do czerwca spotkaniach, zarówno tych indywidualnych, jak i tych, w których będzie towarzyszył królowej. Nie przyjmie jednak kolejnych zaproszeń. Będzie mógł nadal decydować, czy weźmie udał w publicznych wydarzeniach od czasu do czasu.

W oświadczeniu zaznaczono też książę Edynburga jest patronem i szefem ponad 780 organizacji, z którymi nadal będzie współpracował. Nie będzie jednak aktywnie uczestniczył w spotkaniach.

d1nasmg

Na koniec czytamy, że książę będzie nadal realizował program oficjalnych spotkań ze wsparciem członków rodziny królewskiej.

Szaleństwo spekulacji przed oświadczeniem

W nocy pojawiła się informacja, że w pałacu Buckingham zwołano pilne spotkanie wszystkich pracowników królewskich. Internauci prześlizgali się w pomysłach, jaki był powód zebrania.

d1nasmg

Wśród teorii pojawiły się też te mówiące o śmierci księcia.

Źródło: Twitte

d1nasmg

Podziel się opinią

Share
d1nasmg
d1nasmg
Więcej tematów