Trwa ładowanie...

Wiadomo, czego dotyczyło nadzwyczajne spotkanie w Buckingham. Jest oświadczenie

Na twitterowym profilu królewskiej rodziny pojawiło się oświadczenie dotyczące księcia Edynburga, męża królowej Elżbiety II.

Share
Wiadomo, czego dotyczyło nadzwyczajne spotkanie w Buckingham. Jest oświadczenie
Źródło: Getty Images
drrzhd7

Jak czytamy, książę Filip zdecydował, że nie będzie pełnił już żadnych funkcji publicznych. Od jesieni. Ma pełne poparcie królowej. Co ta decyzja oznacza?

Książę weźmie udział w zaplanowanych od teraz do czerwca spotkaniach, zarówno tych indywidualnych, jak i tych, w których będzie towarzyszył królowej. Nie przyjmie jednak kolejnych zaproszeń. Będzie mógł nadal decydować, czy weźmie udał w publicznych wydarzeniach od czasu do czasu.

drrzhd7

W oświadczeniu zaznaczono też książę Edynburga jest patronem i szefem ponad 780 organizacji, z którymi nadal będzie współpracował. Nie będzie jednak aktywnie uczestniczył w spotkaniach.

Na koniec czytamy, że książę będzie nadal realizował program oficjalnych spotkań ze wsparciem członków rodziny królewskiej.

Szaleństwo spekulacji przed oświadczeniem

W nocy pojawiła się informacja, że w pałacu Buckingham zwołano pilne spotkanie wszystkich pracowników królewskich. Internauci prześlizgali się w pomysłach, jaki był powód zebrania.

drrzhd7

Wśród teorii pojawiły się też te mówiące o śmierci księcia.

Źródło: Twitte

drrzhd7

Podziel się opinią

Share
drrzhd7
drrzhd7
Więcej tematów