Trwa ładowanie...

WHO: Skuteczny środek na koronawirusa może nigdy nie powstać

Zdaniem dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia powstanie skutecznej szczepionki lub innego środka, który wyeliminuje koronawirusa, nie jest pewne. Szef WHO wzywa do rygorystycznego przestrzegania zasad sanitarnych.
Share
Koronawirus w Polsce i na świecie. Szef WFO o powstaniu skutecznej szczepionki
Koronawirus w Polsce i na świecie. Szef WFO o powstaniu skutecznej szczepionkiŹródło: Materiały prasowe
dap4g54

Szef WHO Tedros Adhanom podczas wirtualnej konferencji prasowej w siedzibie organizacji w Genewie powiedział, że obecnie nie ma żadnej ‘srebrnej kuli’ na koronawirusa. Co więcej, może jej nigdy nie być - podaje PAP.

Adhanom dodał jednocześnie, że mimo iż w trzeciej i ostatniej fazie badań klinicznych jest kilka potencjalnych szczepionek, to nie daje to gwarancji, że wszystkie dotychczasowe wysiłki nie pójdą na marne.

Tedros ocenił, że społeczeństwo powinno w dalszym ciągu utrzymywać dystans społeczny, myć i dezynfekować ręce, a także nosić maseczki. Szef WHO poradził m.in. świeżo upieczonym matkom zakażonym koronawirusem, by nie rezygnowały z karmienia dzieci piersią, ponieważ zalety przewyższają ryzyko infekcji.

dap4g54

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Czarzasty: Wszystkie komitety zdawały sobie sprawę, że po wyborach zakażeń będzie więcej

Koronawirus w USA. Ekspertka uspokaja

Mike Ryan, dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych, powiedział, że w Indiach koronawirus zaczął pojawiać się na terenach wiejskich, gdzie możliwości leczenia są znacznie ograniczone. Z kolei dyrektor techniczny WHO Maria van Kerkhove odniosła się do sytuacji panującej w USA. Jej zdaniem odwrócenie sytuacji, nawet tak niepokojącej, jest możliwe.

"Aby to zrobić, potrzebne jest jednak całościowe podejście i ścisłe trzymanie się zasad, dlatego apeluję do przyjaciół w USA, aby robili wszystko, co w ich mocy, by tak się stało" - powiedziała ekspertka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP

dap4g54

Podziel się opinią

Share
dap4g54
dap4g54
Więcej tematów