Trwa ładowanie...
d1isqe5

Wenezuela wydaliła ważnego dyplomatę USA. "To obrona godności"

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro nakazał opuścić kraj amerykańskiemu charge d'affaires Toddowi Robinsonowi. Dyplomatę uznano w Wenezueli za persona non grata, oskarżając go o spiskowanie przeciwko rządowi. Wydalono również jego zastępcę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA nie uznają wyborczego zwycięstwa prezydenta Maduro
USA nie uznają wyborczego zwycięstwa prezydenta Maduro (PAP)
d1isqe5

Dyplomaci mają 48 godzin na opuszczenie kraju. Maduro określił ich mianem konspiratorów, którzy knują przeciwko wenezuelskiemu rządowi.

- To protest, obrona godności Wenezueli! Dość spisków! - powiedział prezydent Wenezueli.

Jak twierdzi prezydent Maduro, ambasada USA ingerowała w kwestie wojskowe, gospodarcze i polityczne w kraju i niebawem przedstawi dowody jej winy. Odniósł się też do ogłoszonych wczoraj amerykańskich sankcji wobec Caracas. Jego zdaniem naruszają one "narodową godność" i są krzywdzące dla obywateli.

d1isqe5

Zobacz także: Posłowie boją się obywateli

Wydalenie dyplomatów jest odpowiedzią Maduro na poniedziałkową decyzję Donalda Trumpa o wprowadzeniu nowych sankcji wobec Wenezueli. W ramach tych restrykcji zabroniono amerykańskim firmom i obywatelom wspierania rządu Wenezueli w sprzedaży nieruchomości i dóbr inwestycyjnych.

Administracja USA nie uznaje wyników ostatnich wyborów prezydenckich, w których Nicolas Maduro zgromadził prawie 70 proc. głosów. USA nazwały ich przebieg "farsą", a wielu mieszkańców Wenezueli nawoływało do bojkotu głosowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów