Trwa ładowanie...
d2zhcdn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Według związkowców 150 mln osób bierze udział strajku w Indiach

Miliony pracowników kilku sektorów bierze udział w rozpoczętym w środę w Indiach 24-godzinnym strajku przeciw reformom gospodarczym. Według związku zawodowego All India Trade Union Congress związanego z Partią Kongresową do protestu włączyło się 150 mln osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Delhi
Delhi (AFP, Fot: Gabriel Bouys)
d2zhcdn

Nie ma jeszcze oficjalnych danych, który potwierdzałyby podawaną przez związkowców liczbę uczestników strajku, który podjęto między innymi w Delhi i Kalkucie.

Protest przeciw reformom, jakie forsuje premier Indii Narendra Modi z nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej, zorganizowali związkowcy z 10 central związkowych i pracownicy wielu sektorów, a przede wszystkim bankowego, przemysłowego, budowlanego, górniczego i transportu - podaje indyjski anglojęzyczny dziennik "Hindustan Times".

Strajk częściowo sparaliżował transport i usługi bankowe w wielu regionach kraju - pisze gazeta.

d2zhcdn

Według AFP strajk przebiega spokojnie, z wyjątkiem kilku starć między protestującymi a policją w stanie Bengal Zachodni.

Premier Modi chce przebudować kraj na wzór stanu Gudżaratu, którym rządził przez 12 lat i otworzyć Indie na inwestycje zagraniczne i wprowadzić je na ścieżkę szybkiego wzrostu.

Reformy, które forsuje, mają uelastycznić rynek pracy, uprościć i ujednolicić przepisy regulujące działalność przedsiębiorstw we wszystkich stanach Indii.

d2zhcdn

Podziel się opinią

Share

d2zhcdn

d2zhcdn
Więcej tematów