Trwa ładowanie...
d1rk83p

Ważna zbiórka odzieży sportowej na Śląsku. Możesz pomóc w resocjalizacji

Grupa biegaczy Night Runners ze Śląska organizuje zbiórkę charytatywną odzieży i sprzętu sportowego dla więźniów osadzonych w Zakładzie Karnym w Rawiczu. Dołącz się, przynieś zalegające w szafie ubrania i pomóż w „biegu ku wolności”.
Share
Ważna zbiórka odzieży sportowej na Śląsku. Możesz pomóc w resocjalizacji
Źródło: Fotolia
d1rk83p

- Bieganie w naszym zakładzie rozbiegało całą Polskę penitencjarną. Wszędzie chcą wychodzić na treningi, a z naszej jednostki wysyłamy paczki ze sprzętem dla całej Polski – rozpoczyna rozmowę z Wirtualną Polski porucznik Michał Talaga, opiekun biegaczy w Zakładzie Karnym w Rawiczu.

Tylko w wymienionym zakładzie karnym biega 100 więźniów, którzy odnaleźli nową pasję w życiu i, jak mówi trener grupy, jest to jedna z najskuteczniejszych form resocjalizacji.

- Co prawda nie mamy narzędzi do sprawdzania zaangażowania i terapii sportem, ale widzimy jak to bardzo przekłada się na życiowe cele. Biegania nie da się udawać, jak innych zajęć grupowych. Wszystko jest mierzalne i wyniki widzi się natychmiast. Ale jest to najbardziej właściwy sposób resocjalizacji. Świadczyć może o tym widok biegaczy – byłych więźniów - na zawodach w całej Polsce. Spotykamy się, rozmawiamy. Słyszymy słowa podziękowania – opowiada dalej Talaga.

d1rk83p

Dlatego, by wesprzeć biegaczy za więziennymi murami, grupa biegaczy Night Runners zorganizowała zbiórkę odzieży dla penitencjariuszy przed Festiwalem Sportowym dla osadzonych.

- Jeśli ubrania biegowe wiszą na Tobie jak worki, masz za małe buty, których nie możesz zwrócić do sklepu, przynieś je nam. Przekażemy je osadzonym już w najbliższy weekend. Przyda się wszystko – mówi Wirtualnej Polsce jeden z organizatorów akcji.

Osadzeni w zakładach karnych potrzebują: damskich i męskich spodni, spodenek, koszulek, bluz, kurtek, butów, czapek, rękawiczek, pasków, toreb, worków, bidonów, sprzętu pomiarowego, książek o tematyce biegowej, pism biegowych i wszystkich innych rzeczy, które mogą przydać się biegaczowi lub biegaczce. Ważne, żeby nie były używane.

- Proszę, przekazując te rzeczy, pamiętać zasadę "daję rzeczy w takim stanie, w jakim sam bym ich jeszcze mógł używać" – informuje dalej pomysłodawca.

d1rk83p

Termin zbiórki wypada w czwartek (14.05) o godzinie 20:00 w Zabrzu na przeciwko wejścia do Planet Clubu (ul. Gdańska 27). Na miejscu osoby w jaskrawych koszulkach odbiorą odzież.

- Jeśli my tego nie zużyjemy w Zakładzie Karnym, to nasi wychowankowie przygotowują specjalne paczki dla biednych i potrzebujących dzieci – kończy porucznik Michał Talaga.

Zbiórka prowadzona będzie w innych terminach i miastach. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się pod adresem e-mail: robert.kulig@gmail.com

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1rk83p

Podziel się opinią

Share
d1rk83p
d1rk83p
Więcej tematów