Trwa ładowanie...

Watykan zna najskuteczniejsze lekarstwo na AIDS

W Światowy Dzień Walki z AIDS Watykan zaapelował o powszechny dostęp do leków antyretrowirusowych. W tradycyjnym przesłaniu z tej okazji Papieska Rada Duszpasterstwa Chorych i Pracowników Służby Zdrowia, na której czele stoi Polak, arcybiskup Zygmunt Zimowski, przypomina także, że najskuteczniejszym lekarstwem na tę chorobę pozostaje - według Kościoła - wstrzemięźliwość seksualna i wierność małżeńska.

Share
Watykan zna najskuteczniejsze lekarstwo na AIDSŹródło: PAP/EPA, fot: Dennis M. Sabangan
d3n7vzj

Watykańskie ministerstwo zdrowia - jak nazywany jest powszechnie urząd, na którego czele stoi arcybiskup Zimowski - przypomina, że każdego roku umiera na świecie na AIDS milion osiemset tysięcy osób. Ludzie ci, jego zdaniem, mogliby prowadzić normalne życie, gdyby mieli dostęp do odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Dlatego należy mówić o ofiarach nie dających się niczym usprawiedliwić, podobnie jak nieusprawiedliwione jest zakażanie dzieci przez matki.

Równie istotną rolę jak leki odgrywa - zdaniem Watykanu - szerzenie, w szczególności wśród najmłodszego pokolenia, odpowiedzialnej seksualności. Ze swej strony Kościół nie przestanie wzywać do zmiany stylu życia i wyboru wstrzemięźliwości oraz wierności małżeńskiej - zapewnia papieska rada.

d3n7vzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n7vzj
Więcej tematów