ycipk-4djz1i
ycipk-4djz1i

Watykan zaprzecza informacjom o operacji papieża


Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego Joaquin Navarro Valls stanowczo zaprzeczył we wtorek wszelkim informacjom prasowym o rzekomej operacji, jakiej miałby poddać się
Jan Paweł II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4djz1i

Navarro oświadczył, że nigdy nie brano pod uwagę możliwości poddania papieża zabiegowi chirurgicznemu. Jako pozbawione wszelkich podstaw określił doniesienia o rzekomej hospitalizacji papieża w jednej z rzymskich klinik w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Rzecznik Watykanu zaprzeczył również informacjom, że papieża badali już niektórzy lekarze specjaliści, wymieniani w prasie z nazwiska.

Rzymski dziennik Il Messaggero napisał w niedzielę, że Jan Paweł II zostanie w przyszłym tygodniu poddany zabiegowi artroskopii prawego stawu kolanowego w rzymskim szpitalu San Carlo. We wtorkowym wydaniu dziennik zasugerował, że aby uniknąć oblężenia ze strony ciekawskich, Jan Paweł II musi na rezonans magnetyczny udawać się do szpitala w środku nocy.

ycipk-4djz1i

Papież od miesiąca cierpi na utrudniające mu poruszanie się bóle w prawym kolanie. Dolegliwości, zdaniem specjalistów, mają podłoże artretyczne i są leczone za pomocą środków przeciwzapalnych.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy, by oszczędzać siły, Jan Paweł II nie celebrował osobiście niektórych nabożeństw Wielkiego Tygodnia, co wywołało w prasie falę komentarzy dotyczących jego stanu zdrowia. (an)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4djz1i

ycipk-4djz1i
ycipk-4djz1i