Trwa ładowanie...
d4ja7c5
d4ja7c5

Watykan zaprzecza informacjom o operacji papieża


Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego Joaquin Navarro Valls stanowczo zaprzeczył we wtorek wszelkim informacjom prasowym o rzekomej operacji, jakiej miałby poddać się
Jan Paweł II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ja7c5

Navarro oświadczył, że nigdy nie brano pod uwagę możliwości poddania papieża zabiegowi chirurgicznemu. Jako pozbawione wszelkich podstaw określił doniesienia o rzekomej hospitalizacji papieża w jednej z rzymskich klinik w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Rzecznik Watykanu zaprzeczył również informacjom, że papieża badali już niektórzy lekarze specjaliści, wymieniani w prasie z nazwiska.

Rzymski dziennik Il Messaggero napisał w niedzielę, że Jan Paweł II zostanie w przyszłym tygodniu poddany zabiegowi artroskopii prawego stawu kolanowego w rzymskim szpitalu San Carlo. We wtorkowym wydaniu dziennik zasugerował, że aby uniknąć oblężenia ze strony ciekawskich, Jan Paweł II musi na rezonans magnetyczny udawać się do szpitala w środku nocy.

d4ja7c5

Papież od miesiąca cierpi na utrudniające mu poruszanie się bóle w prawym kolanie. Dolegliwości, zdaniem specjalistów, mają podłoże artretyczne i są leczone za pomocą środków przeciwzapalnych.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy, by oszczędzać siły, Jan Paweł II nie celebrował osobiście niektórych nabożeństw Wielkiego Tygodnia, co wywołało w prasie falę komentarzy dotyczących jego stanu zdrowia. (an)

d4ja7c5

Podziel się opinią

Share

d4ja7c5

d4ja7c5
Więcej tematów