Trwa ładowanie...
d2fjs1v
IAR

Watykan solidarny z ofiarami pedofilii

Solidarność z ofiarami pedofilii i wolę przekonania wszystkich w Kościele o ciężarze tego przestępstwa wyrazili członkowie papieskiej komisji ochrony nieletnich. Powołana w marcu przez papieża Franciszka, zakończyła wczoraj w Watykanie swoje pierwsze posiedzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Watykan solidarny z ofiarami pedofilii
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d2fjs1v

Przewodniczący komisji, arcybiskup Bostonu kardynał Sean O'Malley podkreślił, że pedofilia jest problemem całego Kościoła, a nie tylko niektórych krajów, jak Stany Zjednoczone czy Irlandia. - To problem powszechny, dlatego Kościół musi się nim zająć na całym świecie - powiedział amerykański kardynał na konferencji prasowej na zakończenie obrad. Kardynał O'Malley przyznał, że w wielu regionach wiedza o tym zjawisku jest wciąż niewystarczająca, a niekiedy jeszcze mu się zaprzecza.

Komisja nie będzie zajmować się konkretnymi przypadkami, ale jest zdania, że wszyscy powinni ponosić odpowiedzialność za nadużycia, bez względu na swoje miejsce czy status w Kościele. Ze swej strony przygotuje ona wskazania, mające na celu wypracowanie jak najskuteczniejszych środków ochrony nieletnich oraz uwrażliwienie na tragiczne konsekwencje nadużyć seksualnych, a także katastrofalne następstwa niewysłuchania ofiar i ich rodzin.

d2fjs1v

Podziel się opinią

Share

d2fjs1v

d2fjs1v
Więcej tematów