Trwa ładowanie...

Watykan o możliwym ataku: bądźmy ostrożni

Watykan uznał za bezpodstawne podsycanie zaniepokojenia i alarmistycznych tonów, jak określił informacje o tym, że stolica chrześcijaństwa może być celem ataku terrorystycznego. Nie ma konkretnych sygnałów o takiej groźbie - zapewnił watykański rzecznik.
Share
Watykan o możliwym ataku: bądźmy ostrożni
Źródło: Fotolia
d7a2soh

Informacje o zagrożeniu podała w niedzielę izraelska telewizja, wyjaśniając, że Mosad oraz amerykańska CIA już przekazały je Stolicy Apostolskiej. Włoski wywiad sprecyzował natychmiast, że nie dostał żadnych informacji wykraczających poza ogólne hipotezy oraz analizy możliwych scenariuszy i nie ma sygnałów wskazujących na wzrost zagrożenia.

Także rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi zapewnił że nie napłynęły tam od żadnych służb wywiadowczych jakiekolwiek konkretne ostrzeżenia. Nie ma zatem jego zdaniem powodu do podnoszenia alarmu. Rzecznik ocenił, że może to tylko zakłócić "klimat życia i pracy" w Watykanie, odwiedzanym codziennie przez wielu pielgrzymów i turystów.

Za zasadne ksiądz Lombardi uznał natomiast w obecnej sytuacji "uwagę i rozsądną ostrożność". Szef włoskiego MSW Angelino Alfano powiedział, że nic nie wiadomo o realnym zagrożeniu dla Watykanu.

d7a2soh

Zobacz również: "Służby w stanie podwyższonej gotowości"

d7a2soh

Podziel się opinią

Share
d7a2soh
d7a2soh
Więcej tematów