Trwa ładowanie...

Waszczykowski zastąpi Schetynę? "Muszą się dogadać szefowie klubów"

Lider Platformy Obywatelskiej skomentował plotki o zmianie na stanowisku przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Krytykował też działania PiS związane z nowelizacją ustawy o IPN.

Share
Waszczykowski zastąpi Schetynę? "Muszą się dogadać szefowie klubów"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski
d3kme05

Grzegorz Schetyna uważa, że całego skandalu wokół "polskich obozów śmierci" można było uniknąć. - Był na to czas, gdy ustawa była w Senacie. Ale wtedy Kaczyński podjął decyzję, że Duda musi ją podpisać - przekonywał na antenie "Trójki".

Przewodniczący PO uważa, że po tym jak Departament Stanu USA wyraził niezadowolenie z tej ustawy, nie odpuści Polsce tak łatwo. - Takie działania rujnują polską pozycję na arenie międzynarodowej - mówi. Dodaje, że przez politykę zagraniczną PiS jesteśmy odsuwani od stołu decyzyjnego.

d3kme05

- Wygląda to tak samo jak w przypadku odzyskania wraku smoleńskiego. Oni nie byli w Moskwie, nie rozmawiali z Ławrowem, nie wysłali nawet żadnego pisma - wylicza błędy Schetyna.

Zobacz również: Schetyna: PO zgłosi swoją nowelizację ustawy o IPN

Na pytanie czy potwierdza informacje, że nowym przewodniczącym komisji spraw zagranicznych zostanie Witold Waszczykowski nie wykluczył takiej możliwości. - Wszystko zależy od tego czy dogadają się szefowie klubów. PiS musiałby z czegoś zrezygnować. Ja nic o tym nie słyszałem - zakończył.

Źródło: "Trójka"

d3kme05

Podziel się opinią

Share
d3kme05
d3kme05
Więcej tematów