Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
IAR

"Washington Post": Polska przesadziła dając taki prezent Obamie

Wczoraj Barack Obama obchodził 53. urodziny. Z tej okazji dziennik "Washington Post" opublikował ranking prezentów jakie otrzymał amerykański prezydent. Polska znalazła się na... ostatnim miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (AFP, Fot: Nicholas Kamm)

Dziennik Washington Post ocenił 274 prezenty jakie Barack Obama otrzymał od zagranicznych przywódców w latach 2009 - 2012. Lista za rok 2013 nie została jeszcze opublikowana.

Pierwsze miejsce waszyngtońska gazeta przyznała Meksykowi, od którego to kraju amerykański prezydent otrzymał wykonany ze srebra kalendarz Azteków. Na drugim miejscu znalazł się tradycyjna broń Maorysów wykonana z cennego zielonego kamienia od Nowej Zelandii, na trzecim stół pingpongowy od Wielkiej Brytanii a na czwartym znów Meksyk, tym razem z czterema butelkami tequili.

Na 274 miejscu, tuż za Rosją, która podarowała Obamie płyty CD znalazła się Polska. Prezent z 2011 roku, który został wręczony przez premiera Donalda Tuska to gra komputerowa Wiedźmin oraz zestaw towarzyszących jej gadżetów. "Wiedźmin 2" został bardzo dobrze przyjęty gdy się ukazał i to wtedy został przekazany prezent. OK. Jednak Polska trochę przesadziła dając taki prezent prezydentowi" - skomentował żartobliwie "Washington Post".

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów