Trwa ładowanie...
d2v87vp

Warszawski Orszak Trzech Króli pod patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz

Biuro prasowe stołecznego ratusza potwierdziło "Gazecie Polskiej Codziennie" objęcie przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz honorowego patronatu nad warszawskim Orszakiem Trzech Króli.
Share
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-WaltzŹródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2v87vp

Organizatorzy z Fundacji Orszaku Trzech Króli nie widzą problemu w tym, że to prezydent Warszawy w lipcu br. zwolniła prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, otwierając drogę do przeprowadzania tam zabiegów aborcyjnych - pisze gazeta.

- W kwestii patronatów sugerujemy, by w każdej miejscowości organizować marsze w łączności z miejscowym hierarchą i nie robić tego jako demonstracji przeciwko lokalnej władzy - odpowiada Maciej Marchewicz z Rady Fundacji Orszaku Trzech Króli. I dodaje, że nie jest to Marsz Świętości Życia, a impreza ewangelizacyjna w miastach całej Polski.

"GPC" twierdzi, że środowiska katolickie są zbulwersowane, a na dowód cytuje prof. Aleksandra Stępkowskiego z UW, wypowiadającego się w imieniu rodziców dzieci z katolickich szkół Stowarzyszenia Wspierania, Edukacji i Rodziny "Sternik", dotąd czynnie uczestniczących w orszakach.

d2v87vp

Podziel się opinią

Share
d2v87vp
d2v87vp
Więcej tematów