Trwa ładowanie...
02-01-2015 01:50

Warszawski Orszak Trzech Króli pod patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz

Biuro prasowe stołecznego ratusza potwierdziło "Gazecie Polskiej Codziennie" objęcie przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz honorowego patronatu nad warszawskim Orszakiem Trzech Króli.

Share
Warszawski Orszak Trzech Króli pod patronatem Hanny Gronkiewicz-WaltzŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1hdcmg

Organizatorzy z Fundacji Orszaku Trzech Króli nie widzą problemu w tym, że to prezydent Warszawy w lipcu br. zwolniła prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, otwierając drogę do przeprowadzania tam zabiegów aborcyjnych - pisze gazeta.

- W kwestii patronatów sugerujemy, by w każdej miejscowości organizować marsze w łączności z miejscowym hierarchą i nie robić tego jako demonstracji przeciwko lokalnej władzy - odpowiada Maciej Marchewicz z Rady Fundacji Orszaku Trzech Króli. I dodaje, że nie jest to Marsz Świętości Życia, a impreza ewangelizacyjna w miastach całej Polski.

"GPC" twierdzi, że środowiska katolickie są zbulwersowane, a na dowód cytuje prof. Aleksandra Stępkowskiego z UW, wypowiadającego się w imieniu rodziców dzieci z katolickich szkół Stowarzyszenia Wspierania, Edukacji i Rodziny "Sternik", dotąd czynnie uczestniczących w orszakach.

d1hdcmg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hdcmg
d1hdcmg
Więcej tematów