Trwa ładowanie...

Warszawska galeria stawia na młodych artystów!

Po prezentacji prac Romana Opałki, jednego z najwybitniejszych XX-wiecznych artystów polskich, Galeria STALOWA powraca do promocji młodego malarstwa.

Share
Warszawska galeria stawia na młodych artystów!
Źródło: Materiały prasowe/Berenika Kowalska
d3mewrd

Na listopadowej wystawie będzie można zobaczyć obrazy, wycinanki oraz haftowane makatki młodej artystki, od dawna współpracującej z Galerią STALOWA - Bereniki Kowalskiej.

Berenika Kowalska jest tegoroczną absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka). W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany międzyuczelnianej "MOST" dla najlepszych studentów. W 2011 skończyła studia na międzywydziałowej Otwartej Pracowni Projektowania Mody (Otwarta Pracownia Projektowania Mody. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie & Pracownia Odzieży Artystycznej FAMA s.c).

d3mewrd

Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i za granicą. W 2014 r. otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 7 listopada w godz. 18:00-20:00. A prace można oglądać aż do 6 grudnia.

d3mewrd

Podziel się opinią

Share
d3mewrd
d3mewrd
Więcej tematów