Trwa ładowanie...

ZTM planuje dużą inwestycję przy Wilanowskiej. Będzie nowa siedziba?

Węzeł przesiadkowy w pobliżu stacji metra zostanie gruntownie przebudowany.

ZTM planuje dużą inwestycję przy Wilanowskiej. Będzie nowa siedziba?
d3z95ex
d3z95ex

Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje się do kompleksowej modernizacji pętli przy metrze Wilanowska. Jest to bardzo popularny węzeł , z którego licznie korzystają mieszkańcy stolicy oraz wielu podwarszawskich miejscowości (np. Piaseczna czy Konstancina). Skupia on nie tylko pojazdy komunikacji miejskiej, lecz również: linie podwarszawskie czy autokary prywatnych przewoźników. W pobliżu znajduje się też parking Park&Ride. Jednak rosnące natężenie ruchu w tym miejscu, wymaga właściwego dostosowania pętli. Spekuluje się też o tym, że ZTM chce wybudować przy Wilanowskiej swoją nową siedzibę.

- Planujemy dużą inwestycję przy Wilanowskiej, która będzie odpowiadała randze tego miejsca. Chcemy stworzyć węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia, dostosowany do wielu potrzeb komunikacyjnych. Czy planujemy też budowę nowej siedziby? Jest to jeden z rozważanych przez nas wariantów, który pozwoliłby na zaoszczędzenie środków w budżecie. Obecnie bowiem wynajmujemy przy Żelaznej pomieszczenia komercyjne w budynku, który nie należy do miasta - powiedział WawaLove.pl Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

Na razie nie znamy szczegółów, ani daty planowanej inwestycji . Zarząd Transportu Miejskiego chce wkrótce ogłosić konkurs architektoniczny, który będzie wstępem do realizacji przebudowy pętli przy Wilanowskiej. Obecnie jedynym znaczącym węzłem z dodatkową infrastrukturą są Młociny. ZTM podpisał jednak porozumienie z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, na mocy którego ma powstać zarys koncepcyjny kolejnych lokalizacji , możliwych do zagospodarowania.

d3z95ex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z95ex
Więcej tematów