Trwa ładowanie...

Zobacz oryginalne prace komiksowe Marvela i nie tylko!

Zapraszamy na otwarcie wystawy "SPLASH. Inna strona komiksu"

Zobacz oryginalne prace komiksowe Marvela i nie tylko!
d39x35z
d39x35z

*Splash to pierwsza strona komiksu, zapowiadająca świat wyobrażony w słowie i rysunku, obiecująca spełnienie ukrytych pragnień. * To prawdziwe arché komiksu – źródło, które staje się zasadą rządzącą jego poetyką.

Pierwsza strona komiksu to zarazem inna strona komiksu, to sztuka w czystej postaci – rysunku, słowa, koloru, typografii, notatek, uwag, poprawek, wejście w sam środek myśli i zdarzeń. To prawdziwe wyzwanie dla artysty, który pragnie zapisać w języku plastyki całą opowieść jednocześnie pozostawiając ją w niedopowiedzeniu.__

W kinach triumfy święcą dziś superbohaterowie - Batman, Superman, Ironman, Thor… Coraz częściej motywy znane ze stron komiksów zaczynają przenikać do innych dziedzin sztuki. Zainteresowanie oryginalnymi planszami komiksowymi (rysunkami ołówkiem, w tuszu i technikach malarskich) uwidacznia się w środowisku inwestorów i kolekcjonerów, w tym menadżerów z Wall Street, chcących ulokować swoje aktywa w pracach znanych mistrzów komiksowych, takich jak Jack Kirby, Frank Frazetta, Enki Bilal, Mike Mignola czy Moebius.

Po kwietniowym numerze magazynu „Art & Business” poświęconym sztuce komiksu, temat ten staje się także coraz bliższy polskim kolekcjonerom sztuki.

d39x35z

I oto zdarza się teraz niespotykana dotąd okazja do zobaczenia (i zakupienia!) oryginalnych prac komiksowych z czołowych amerykańskich wydawnictw: Marvel, DC Comics i innych.

Na wystawie „SPLASH. Inna strona komiksu”, prezentowanej od 17 do 28 września 2013 roku w MiTo art.café.books w Warszawie (ul. Waryńskiego 28), zobaczymy oryginalne rysunki (ołówkiem i tuszem) będące niezwykle ciekawym, autorskim wyborem dorobku amerykańskich twórców. Wśród nich znajdziemy m.in. ikonę światowego komiksu – Supermana oraz … jego dziewczynę Loise Lane. Prace wybrane na wystawę przez Marka Kasperskiego pochodzą z kolekcji prywatnej (ArtKomiks.pl).

SPLASH to wejście w świat komiksu od strony sztuki. Polecamy!

d39x35z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39x35z
Więcej tematów