Trwa ładowanie...

Znamy trasę Wschodniej Obwodnicy Warszawy

"Wariant trzeci, przez Sulejówek, wskazywany był jako najkorzystniejszy"

Znamy trasę Wschodniej Obwodnicy Warszawy
d19cq79
d19cq79

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała przebieg planowanej od wielu lat Wschodniej Obwodnicy Warszawy. - W analizie brano pod uwagę czynniki techniczno-ruchowe, środowiskowe i ekonomiczne - poinformował WawaLove Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.

WOW prowadzić będzie przez Sulejówek. - Przeprowadzone Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowe za najkorzystniejszy wskazało wariant trzeci - przez Sulejówek - bez tunelu w Wesołej. - powiedział rzecznik GDDKiA. Warszawska Obwodnica Warszawy od wschodu zamknie ring warszawskiej obwodnicy i łączyć sie będzie z Południową Obwodnicą Warszawy (węzeł Lubelska) oraz Trasą S8 (węzeł Drewnica). Nowy odcinek będzie miał ponad 20 kilometrów.

Trasa będzie biegła od miejscowości Zakręt, przez Sulejówek, następnie obek Wesołej i Woli Grzybowskiej (pierwotnie planowano w Wesołej zbudować tunel lecz już wiemy, że go nie będzie). Następnie trasa przebiegnie na wschód od Rembertowa, przez poligon oraz między Ząbkami oraz Zielonką. Tuż obok Drewnicy zostanie połączona się z powstającą obwodnicą Marek.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła jużo decyzję środowiskową na pierwszy fragment trasy. W ciągu kilku dni zamierza wystąpić o podobny dokument na drugi odcinek. Inwestycja ma zostać zakończona w 2020 roku.

d19cq79
d19cq79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19cq79
Więcej tematów