Trwa ładowanie...

Zmiany rozkładu jazdy SKM. Dodatkowe pociągi na Służewiec

Zmiany w kursowaniu SKM.

Zmiany rozkładu jazdy SKM. Dodatkowe pociągi na Służewiec
d3h86va
d3h86va

Od niedzieli 4 września, do rozkładu jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej zostaną wprowadzone niewielkie zmiany. Pracownicy biurowców na Służewcu będą mogli skorzystać z dodatkowych pociągów, a w związku z remontem na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM.

Zmiana rozkładu związana jest z kolejnym etapem prac modernizacyjnych infrastruktury kolejowej. W przypadku linii SKM zmiany to jedynie kilkuminutowe przesunięcia czasu odjazdu wybranych pociągów. Szczegóły sprawdzić można w gablotach lub w zakładce kolej na stronie ztm.waw.pl.

W celu ułatwienia dojazdu na Służewiec w trakcie przebudowy ulicy Marynarskiej, w dni robocze od poniedziałku 5 września, kursować będą dodatkowe pociągi linii S3. Pojadą one na trasie skróconej Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec. Rano będą odjeżdżały z Warszawy Zachodniej o 7:37 i 8:55, a popołudniu ze Służewca do Warszawy Zachodniej o 16:33 i 17:33. W porannym szczycie do stacji Służewiec dojeżdżał będzie również pociąg KM z Pilawy - przyjazd do Służewca o 8:03.

W związku z prowadzonymi pracami, na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO pociągi kursować będą po jednym torze. Rozkłady pociągów linii S3 i S9 oraz KM na linii legionowskiej zostaną w niewielkim stopniu zmienione. Wybrane pociągi SKM linii S9 i KM linii R9 do i z Legionowa będą kursowały tylko do przystanku Warszawa ZOO.

Utrzymane zostanie obowiązujące dotychczas w dni robocze wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM.

d3h86va

Bilety KM (wszystkich rodzajów) honorowane są w godzinach 14:00 – 20:00 (dotyczy rozpoczęcia i zakończenia podróży) w pociągach SKM linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO, a na odcinku Dworzec Gdański – Rondo Starzyńskiego również w tramwajach i autobusach ZTM.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia w pociągu KM nr 51602 (Ciechanów – Warszawa ZOO godz. 6:47 – Warszawa Zachodnia godz. 7:01), co pasażerom pociągu SKM S9, kończącego kurs na przystanku Warszawa ZOO (planowy przyjazd o godz. 6:40) umożliwia kontynuację podróży w kierunku Warszawy Zachodniej na tym samym bilecie.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.07. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Źródło: (ZTM)

d3h86va
d3h86va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h86va
Więcej tematów