Trwa ładowanie...
d2kzwql
d2kzwql

Zamknięcie dwóch łącznic Trasy Łazienkowskiej oraz mostu w kierunku Pragi – to najważniejsze zmiany w ruchu drogowym zaplanowane na zbliżający się weekend. W piątek, 19 lipca, około godz. 22.00, wyłączone z ruchu zostaną kolejne dwie estakadyj: prowadząca z Śródmieścia na Wisłostradę w kierunku Żoliborza oraz z Śródmieścia w kierunku Wilanowa.

Rozbiórka i budowa nowych ośmiu estakad na lewym brzegu Wisły i jednej na Pradze prowadzona jest przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Pierwsze nowe estakady mają być gotowe do ruchu w przyszłoroczne wakacje. Koszt inwestycji to ok. 31 mln złotych, wszystkie prace zakończą się w 2015 roku.

Otwarte zostaną natomiast wyremontowane przejazdy przez tory tramwajowe na ul. Puławskiejprzy al. Wilanowskiej. Wieczorem ruch drogowy w al. Wilanowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Puławską zostanie z powrotem skierowany na wyremontowane przejazdy przez tory tramwajowe. Natomiast na ok. 3 tygodnie zamknięty zostanie przejazd al. Lotników przez ul. Puławską. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu prowadzącego ulicami Z. Modzelewskiego i al. Wilanowską. Zmienione zostaną trasy autobusów linii 189, 317, 193, 401, N01, N33 – pojadą ul. Puławską do al. Wilanowskiej i ul. Z. Modzelewskiego.

ZMID ogłosi dzisiaj przetarg na przebudowę ul. Prostej na odcinku od ronda Daszyńskiego do ronda ONZ. Firmy zainteresowane zamówieniem mają czas do 28 sierpnia na złożenie swojej oferty. Ten fragment (ok. 770 m) zostanie przebudowany do układu dwujezdniowego o dwóch pasach ruchu w każdą stronę, z dodatkowymi pasami w rejonie skrzyżowań. Zmieni się także przebieg linii tramwajowej, która znajdzie się w pasie dzielącym między jezdniami. Technologia wykonania torowiska tramwajowego pozwoli w przyszłości udostępnić je także dla ruchu autobusowego. W ramach inwestycji nastąpi też przebudowa wlotów ulic Żelaznej, Twardej i Pańskiej oraz budowa parkingów dla samochodów osobowych przy ul. Pańskiej. Po obu stronach rozbudowywanej ul. Prostej przewidziano drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowa ulicy zakończy się w drugiej połowie 2014 r.

d2kzwql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzwql
Więcej tematów