Trwa ładowanie...

Zielona Wstążka #DlaPlanety. Budynki podświetlone na zielono

W piątek, 5 czerwca, wystartuje kampania "Zielona Wstążka #DlaPlanety" w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Środowiska. Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski będą podświetlone na zielono. Warszawiacy mogą symbolicznie podejmować ekologiczne postanowienia.

Zielona Wstążka #DlaPlanety. Budynki podświetlone na zielonoŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d399m0d
d399m0d

Każdy z nas może przyczynić się do zatrzymania niepokojącego trendu niszczenia przyrody. Organizatorzy zachęcają warszawiaków do podejmowania ekopostanowień przez cały 2020 rok. Mogą to być proste działania, takie jak rezygnacja z jazdy samochodem, częstsze chodzenie pieszo czy rzadsze koszenie trawnika. Możemy też ograniczyć zużycie wody, energii elektrycznej i zmniejszyć liczbę kupowanych rzeczy.

Warszawa. Dołącz do kampanii wirtualnie

Warszawiacy będą mogli dołączyć do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety” wirtualnie. W mediach społecznościowych będzie dostępna nakładka na zdjęcie profilowe z symbolem akcji – zieloną wstążką. To osobisty manifest troski o środowisko.

Tegoroczna akcja skoncentrowana będzie na uzależnieniu człowieka od przyrody. Dbałość o różnorodność gatunków i ekosystemów na świecie jest szansą na opanowanie kryzysu klimatycznego. Zachowanie naturalnego bogactwa, czyli zróżnicowanie wszystkich organizmów na Ziemi jest kluczem do życia człowieka.

d399m0d

Warszawa. Tematyczna debata

Obchody Światowego Dnia Środowiska będą okazją do przeprowadzenia tematycznej debaty. Wezmą w niej udział przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, świata nauki i biznesu. Dyskusja dostępna będzie w piątek, 5 czerwca, od godziny 9.00 na stronie kampanii dlaplanety.pl.

Wśród poruszanych tematów będą m.in. powiązania między różnorodnością biologiczną, klimatem oraz zdrowiem publicznym. Dyskusja będzie się toczyć również na temat odpowiedzialnego biznesu i przemyślanego, przyjaznego dla ludzi i środowiska rozwoju rolnictwa i sektora spożywczego.

Warszawa inwestuje w ochronę środowiska

Stolica w trosce o środowisko inwestuje w działania sprzyjające zachowaniu bioróżnorodności biologicznej. W zeszłym roku Warszawa posadziła ponad 120 tys. drzew w parkach, lasach, skwerach i przy drogach. Warszawscy ogrodnicy systematycznie zwiększają powierzchnię terenów zieleni w parkach i pasach drogowych, gdzie koszenie odbywa się maksymalnie 1-2 razy w roku. Miasto pielęgnuje łąki kwietne oraz dba o dobry stan mokradeł i zbiorników wodnych.

Wspólna tradycja

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest od 1974 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej i co roku dołącza do niego ponad 100 państw. W 2020 r. kraje przypomną, jak ważna jest wspólna troska o środowisko, czym grozi nadmierna konsumpcja i jakie negatywne konsekwencje może przynieść zaśmiecanie Ziemi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d399m0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d399m0d
Więcej tematów