Trwa ładowanie...

ZDM przedstawia raport za 2019 r. "Setki nowych latarni. Miliony wypożyczeń rowerów”

- 86,8 tys. metrów kwadratowych wyremontowanych jezdni, prawie tyle samo chodników, 60 km nowych tras rowerowych, 14 nowych lub wyremontowanych sygnalizacji świetlnych, 400 doświetlonych przejść dla pieszych – wymienia Zarząd Dróg Miejskich wśród zeszłorocznych dokonań. Drogowcy podkreślają, że wiele projektów zostało przygotowanych wspólnie z warszawiakami.

ZDM przedstawia raport za 2019 r. "Setki nowych latarni. Miliony wypożyczeń rowerów”Źródło: Zarząd Dróg Miejskich
d2smp86
d2smp86

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił dokonania w 2019 r. w raporcie rocznym. Jak zaznacza, ubiegły rok był pod wieloma względami rekordowy. Minął też pod znakiem konsultacji z mieszkańcami stolicy.

Warszawa. Początek zmian w polityce parkingowej

Tylko w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania na Woli i Pradze-Północ odbyło się 17 konsultacji. Podobne konsultacje odbędą się w tym roku dla mieszkańców Ochoty i Żoliborza. ZDM wyraża nadzieję, że 2020 r. będzie początkiem dużych zmian w polityce parkingowej.

Kluczowym elementem działań jest bezpieczeństwo. W ubiegłym roku, w ramach audytu przejść dla pieszych, specjaliści sprawdzili ponad tysiąc przejść. Dzięki temu przebudowane zostaną najbardziej niebezpieczne skrzyżowania, sygnalizacje świetlne i geometrie jezdni. Nowe oświetlenie zyskało 386 przejść. W sumie w efekcie audytu doświetlonych jest już ich ponad tysiąc. Światło wskazuje kierowcy pieszego, a go nie oślepia.

ZDM podkreśla, że zajmuje się przede wszystkim remontami i utrzymaniem dróg, chodników, dróg rowerowych czy oświetlenia. Wyremontowane są jezdnie i chodniki na kilkunastu ulicach. Sieć dróg rowerowych wydłużyła się o 60 km.

d2smp86

Warszawa. 6 mln wypożyczeń Veturilo

- Mimo konkurencji hulajnóg wciąż dużą popularnością cieszyły się rowery Veturilo. Największy system w naszej części Europy, liczący 5,7 tys. rowerów, zanotował w sezonie 2019 blisko 6 mln wypożyczeń. Tylko ze stacji przy Centrum Nauki Kopernik warszawiacy skorzystali 112,5 tys. razy – czytamy w komunikacie ZDM.

Inwestycje polegały też na likwidowaniu barier i poprawie bezpieczeństwa pieszych. Na skrzyżowaniu ul. Batorego i al. Niepodległości powstała zebra. Osoby mające problem z poruszaniem się zyskały dojście do przystanku tramwajowego.

Zrealizowano też 61 projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego.

Warszawa. W 2020 r. kontynuacja dużych projektów

Zarząd Dróg Miejskich zaznacza, że obecny rok z pewnością będzie inny, głównie z powodu pandemii koronawirusa.

d2smp86

Duże inwestycje rozpoczęte w 2019 r. będą kontynuowane. Ważną zmianą w centrum Warszawy będzie przebudowa ronda Czterdziestolatka wraz z al. Jana Pawła II i Chałubińskiego. Całkowicie zmieni się charakter tego centralnego punktu stolicy.

Przygotowywane są zmiany na placu Pięciu Rogów i centralnym odcinku ul. Marszałkowskiej.

Kształtu nabiera ul. Górczewska nad nowo wybudowanym odcinkiem metra. Zmieni się w śródmiejską ulicę z miejscami parkingowymi, drogą rowerową i bujną zielenią.

d2smp86

Nowy wygląd zyskała bielańska al. Zjednoczenia. Odbędzie się gruntowny remont centralnego skrzyżowania z ul. Kasprowicza.

ZDM rozpocznie też inwestycję polegającą na wymianie opraw wszystkich zarządzanych latarni na ledowe. Projekt rozpisany jest na trzy lata. Dzięki niemu każda z 43 tys. latarni będzie zużywała aż 2/3 prądu mniej. Oznacza to coroczną oszczędność w wysokości 16 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2smp86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2smp86
Więcej tematów