Trwa ładowanie...

Zatrucie tlenkiem węgla w Pruszkowie. Pięcioosobowa rodzina w szpitalu

Było dosłownie o krok od tragedii.

Zatrucie tlenkiem węgla w Pruszkowie. Pięcioosobowa rodzina w szpitalu
d28zikv
d28zikv

Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Porzeczkowej w Pruszkowie. Rodzice wraz z trójką dzieci zostali odwiezieni do szpitala na obserwację. Ratownicy medyczni zauważyli bowiem u nich objawy zatrucia czadem. Specjalistyczne pomiary również wskazały na zbyt wysokie stężenie tego gazu.

- Około godziny 6.00 otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Po przybyciu na miejsce nasze urządzenia pomiarowe wykazały kilkukrotne przekroczenie dopuszczalnych norm tlenku węgla - powiedział WawaLove.pl st. kpt. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej straży pożarnej - Czad prawdopodobnie ulotnił się z pieca, znajdującego się w kotłowni i potem rozprzestrzenił na cały budynek - dodaje Kierzkowski.

Pruszków ul.Porzeczkowa podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla pięciu osób.Na mejscu 5 strażaków

— Straż Pożarna (@KwPSPWwa)

d28zikv

Strażacy dodają, że to już kolejny podobny przypadek w przeciągu kliku tygodni. Dlatego służby apelują o szczególną uwagę oraz ostrożność przy dogrzewaniu się w domach i innych pomieszczeniach. Sezon grzewczy już się rozpoczął, stąd warto pamiętać o zamontowaniu czujników czadu oraz systematycznym wietrzeniu pomieszczeń.

d28zikv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28zikv
Więcej tematów