Trwa ładowanie...

Zarzut znieważenia policjanta i 18 osób wylegitymowanych. Bilans obchodów Powstania Warszawskiego

Obywatele RP zostali odgrodzeni od grupy ONR i Młodzieży Wszechpolskiej kordonem policji. Podczas przemarszu pojedyncze osoby próbowały go zakłócić, ale policja nie dopuściła do tego.

Zarzut znieważenia policjanta i 18 osób wylegitymowanych. Bilans obchodów Powstania Warszawskiego
d4bcbj3
d4bcbj3

Po obchodach Powstania Warszawskiego policja przedstawiła bilans wykroczeń. Wylegitymowano 18 osób, a 37-letni mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia policjanta.

W marszu zorganizowanym przez Obóz Narodowo-Radykalnego i Młodzież Wszechpolską uczestniczyło 18 tys. osób, z którymi na pl. Krasińskich spotkała się 20 osobowa kontrmanifestacja Obywateli RP

- Przyzwolenie na przemarsz nacjonalistów to hańba dla Warszawy - napisali Obywatele RP w opisie wydarzenia "Warszawa zhańbiona"

"Hańbą dla Warszawy jest, że ulicami miasta, które spłynęło krwią 200 tys. osób zabitych przez niemieckich nacjonalistów, mogą bezkarnie chodzić nacjonaliści. Hańbą dla Warszawy jest, że w rocznicę Powstania Warszawskiego faszyści maszerują przez centrum miasta" – informują w wydarzeniu.

Organizatorzy protestu zapowiadali, że manifestacja nie ma na celu uczczenia Powstania Warszawskiego. "Nie odnosimy się do kwestii słuszności decyzji o jego wybuchu. Nie sprzeciwiamy się uczczeniu pamięci o poległych i ofiarach Powstania Warszawskiego. Chcemy zaznaczyć, że rocznica Powstania Warszawskiego - pokaz niszczycielskiej siły, w tym wypadku niemieckiego, nacjonalizmu, nie jest dniem, w którym faszyści z ONR powinni maszerować przez centrum miasta. O ile jakikolwiek dzień jest na to dobry”.

d4bcbj3

Obywatele RP zostali odgrodzeni od grupy ONR i Młodzieży Wszechpolskiej kordonem policji. Podczas przemarszu pojedyncze osoby próbowały go zakłócić, ale policja nie dopuściła do tego.

- Policjanci wylegitymowali w sumie 18 osób. Ich działania próbował utrudniać 37-letni mężczyzna. Przedstawiono mu zarzut znieważenia policjanta – mówił dla PAP podk.Sylwester Marczak, oficer prasowy komendy stołecznej policji.

Znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źród. PAP

d4bcbj3
d4bcbj3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bcbj3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj