Trwa ładowanie...

Zamkną metro w Centrum na 5 miesięcy!

Harmonogram wykonawcy zakłada wyłączenie ruchu na I linii metra w Centrum na prawie pół roku!

Zamkną metro w Centrum na 5 miesięcy!
d47ly4d
d47ly4d

Utrudnienia związane są z budową części łącznika przesiadkowego na stacji Świętokrzyska pod tunelem szlakowym I linii w kierunku Młocin, realizacją płyty antresoli nad tunelami, a także przebudową układu torowego na stacji Centrum na I linii - podał dziś rynek-kolejowy.pl, który podliczył przerwę.

Harmonogram prac zakłada, że budowa przy stacji Świętokrzyska wymusi wstrzymanie ruchu metra na okres 61 dni – zamknięcie miałoby ramowo rozpocząć się 15 czerwca br. i potrwać do 14 sierpnia. Z ruchu będzie wtedy wyłączona stacja Świętokrzyska, a pociągi nie będą kursować pomiędzy Centrum a Ratuszem.

Przełożenie rozjazdu między torami szlakowymi oraz podłączenie toru łącznikowego z II linią na stacji Centrum oznacza z kolei, zgodnie z harmonogramem wykonawcy, 57 dni przerwy w ruchu. Daty zamknięcia to 3 września br. – 29 października br. Wykonawca zakłada, że uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zajmie kolejne 29 dni, co oznacza przedłużenie utrudnień do 27 listopada br. Te prace wymuszają wyłączenie z ruchu stacji Centrum.

Jeśli się podliczy te wszystkie dni, przerwa w ruchu wyniesie aż 147 dni! Czyli blisko pięć miesięcy.

Co na to Warszawskie Metro? Harmonogram pokazuje, jak wygląda liniowy przebieg inwestycji. Do nas i do wykonawców należy dołożenie starań w zakresie koordynacji pracy, by zapewnić jak najkrótszy okres utrudnień – powiedział rynkowi kolejowemu Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy spółki.

I co o tym sądzicie?

d47ly4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ly4d
Więcej tematów