Trwa ładowanie...

Zakończyła się konserwacja pomnika Powstania Warszawskiego

Renowacji poddano także Ścianę Pamięci. Pod pomnikiem, co roku 1 sierpnia, odbywają się głównie uroczystości związane z upamiętnieniem kolejnych rocznic wybuchu Powstania

Zakończyła się konserwacja pomnika Powstania Warszawskiego
d1ixvms
d1ixvms

*Skończyły się prace budowlano-konserwatorskie pomnika Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich . Renowacji poddano także Ścianę Pamięci. Pod pomnikiem, co roku 1 sierpnia, odbywają się głównie uroczystości związane z upamiętnieniem kolejnych rocznic wybuchu Powstania. *Monument jest także ważnym miejscem dla turystów odwiedzających stolicę. U jego podnóża dowiadują się od przewodników o zrywie stolicy w 1944r.

Pomnik wzniesiono w 1989 roku. Autorami są prof. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wincenty Kućma i architekt Jacek Budyn.

Elementy Pomnika Powstania Warszawskiego zostały poddane oczyszczeniu i zabezpieczeniu antykorozyjnemu. Uzupełniono tynki cementowe i odgrzybiono ściany. Wyczyszczono Ścianę Pamięci, uzupełniono brakujące cegły. Wartość prac brutto: 336 977,03 zł.

d1ixvms

Remont przeprowadziło miasto stołeczne Warszawa – Zarząd Terenów Publicznych. Prace wykonano w okresie od 26 września do 28 listopada 2013r.

d1ixvms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ixvms
Więcej tematów