Trwa ładowanie...

Zakończenie sezonu i kolejny rekord veturilo!

Prawie 2 mln wypożyczeń, wzrost użytkowników o ponad 44% i 30 nowych stacji

Zakończenie sezonu i kolejny rekord veturilo!
d2qecum
d2qecum

W tym sezonie użytkownicy jednego z największych systemów rowerów miejskich w Europie dokonali niemal 2 milionów wypożyczeń, bijąc kolejny rekord. W Stolicy i w Konstancinie-Jeziornie zarejestrowanych mamy prawie 300 tysięcy osób.

Dokładna liczba wypożyczeń to 1 904 140, a liczba zarejestrowanych użytkowników - 292 163. Od końca sezonu 2013 w systemie zarejestrowało się 90 192 nowych użytkowników, a 73 662 osoby dokonały swojego pierwszego wypożyczenia. To wzrost o ponad 44 proc.!****

Najaktywniejszy warszawski rowerzysta w tym sezonie odnotował 1304 wypożyczenia, czyli korzystał z roweru prawie pięć razy dziennie. Jak informuje NextBike, aż 5 osób ma na koncie ponad 800 wynajmów, a najbardziej aktywnym miesiącem był maj - liczba wypożyczeń wyniosła 272 105. Rekord dzienny ustanowiono 25 kwietnia, rowery miejskie wypożyczono wówczas 14 142 razy. W sezonie 2014 veturilo były wypożyczane średnio, co 12 sekund.

W tym roku do dyspozycji użytkowników oddano 30 nowych stacji (wszystkich jest już 203). W celu zwiększenia bezpieczeństwa systemu, Nextbike Polska nawiązał w Stolicy współpracę z City Security, wiodącą firmą sektora ochrony w Polsce. Współpraca zakłada m.in. dozór i patrolowanie stacji rowerowych przez ekipy firmy oraz podejmowanie przez nie interwencji wobec sprawców dewastacji lub kradzieży rowerów czy osób, które stwarzają takie podejrzenie – włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem policji lub straży miejskiej. City Security wykorzystuje także m.in. urządzenia sygnalizujące aktualne położenie rowerów i aplikację umożliwiającą błyskawiczne sprawdzenie czy dany rower został skradziony, a także dokonuje regularnych podjazdów do stacji rowerowych.

d2qecum

- Prawie 2 miliony wypożyczeń, wzrost liczby użytkowników o ponad 44% i uruchomienie 30 nowych stacji na przestrzeni dziewięciu miesięcy – to mówi samo za siebie – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że sukces Warszawy jest dostrzegany przez inne miasta i staje się źródłem inspiracji, by otwierać własne systemy rowerów miejskich. Tak było m.in. w przypadku Konstancina-Jeziorny – dodaje. Konstanciński Rower Miejski został uruchomiony 13 czerwca tego roku. Do dyspozycji mieszkańców jest 5 stacji i 55 rowerów. KRM jest w pełni kompatybilny ze stołecznymi Veturilo i Bemowo Bike.

Najpopularniejszymi stacjami w Warszawie pod względem wypożyczeń były:

- Al. Niepodległości – Batorego - 46 285 wypożyczeń
- Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 31 029
- Arkadia – 30 924
- Pl. Unii Lubelskiej – Puławska – 27 582
- ul. Traugutta – ul. Krakowskie Przedmieście – 25 140

Najpopularniejszymi stacjami w Warszawie pod zwrotów były:

- Al. Niepodległości – Batorego – 46 483 zwrotów
- Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 31 644
- Arkadia – 31 180
- Pl. Unii Lubelskiej – Puławska – 29 406
- Metro Politechnika-Rondo Jazdy Polskiej – 22 596

Rowerzyści z Warszawy najchętniej pokonywali następujące trasy:
Al. Niepodległości – Batorego – ul. Stefana Banacha- Uniwersytet Warszawski
ul. Stefana Banacha- Uniwersytet Warszawski – Al. Niepodległości – Batorego
ul. Marymoncka- Dewajtis – UKSW II
UKSW II – ul. Marymoncka- Dewajtis
Metro Imielin – Ratusz Ursynów – ul. Pileckiego – ul. Alternatywy

d2qecum

Średni czas wypożyczenia roweru veturilo wyniósł 23 minuty i 48 sekund. Miejskie rowery wrócą na warszawskie ulice w marcu 2015 roku.

Przeczytajcie też: W Warszawie powstaje społeczna wypożyczalnia rowerów!

d2qecum
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qecum
Więcej tematów