Trwa ładowanie...

Zakaz spożywania alkoholu przy Jeziorku Czerniakowskim

Decyzją Rady Warszawy jednogłośnie postanowiono wprowadzić zakaz spożywania alkoholu w okolicach akwenu.

Zakaz spożywania alkoholu przy Jeziorku Czerniakowskim
d4n6yk5
d4n6yk5

Radni zadecydowali, że przy Jeziorku Czerniakowskim nie będzie można nie tylko spożywać alkoholu, ale też go wnosić, sprzedawać i podawać. Jeśli ktoś zdecyduje się na taki krok, zostanie ukarany mandatem.

Za uchwałą zakazującą spożywania alkoholu na terenie Jeziorka załogosowali zarówno radni PiS, jak i PO. Decyzja została podjęta niemal jednogłośnie. Zakaz ma obowiązywać do końca września. Jeśli ktoś się do niego nie dostosuje, grozi mu mandat.

Zmiana przepisów ze wzgl. na utonięcia

Wcześniej przy Jeziorku Czerniakowskim można było legalnie spożywać napoje wyskokowe. Skargi na zakłócanie spokoju i ciszy nocnej lub zaśmiecanie okolic też nie należały do częstych. Radni Warszawy uznali jednak, że jest to teren rezerwatu przyrody i że do zaśmiecania środowiska jednak dochodziło. Na posiedzeniu pojawiła się też grupa mieszkańców Sadyby, którym nie podobało się, że nad Jeziorkiem młodzi ludzie piją alkohol. Zwrócono także uwagę na to, że w ubiegłych latach doszło tam do wielu utonięć, których przyczyną miało być właśnie spożywanie alkoholu.

To kolejne miejsce, w którym warszawiacy nie będą mogli legalnie napić się "pod chmurką". Wcześniej sąd wydał wyrok, który wskazuje, że alkoholu nie można spożywać też na bulwarach wiślanych.

Źródło: (http://warszawa.naszemiasto.pl/)

d4n6yk5
d4n6yk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n6yk5
Więcej tematów