Trwa ładowanie...

Zadaszą Tor Łyżwiarski Stegny. Jest pozwolenie na budowę (WIZUALIZACJE)

Obiekt będzie umożliwiał organizację zawodów o randze międzynarodowej.

Zadaszą Tor Łyżwiarski Stegny. Jest pozwolenie na budowę (WIZUALIZACJE)
da0wq6v
da0wq6v

W piątek, 20 listopada, zatwierdzony został projekt budowlany i wydane zostało pozwolenie na budowę zadaszenia Toru Łyżwiarskiego Stegny. Przyjęty projekt zakłada budowę zadaszenia połączonego z nowym budynkiem, który będzie spełniał funkcje sportowe, administracyjne, usługowe i techniczne.

- Ta decyzja przybliża nas do realizacji tej inwestycji. Cieszę się, że niespełna dwa miesiące po przedstawieniu projektu modernizacji toru, możemy poinformować, iż mamy pozwolenie na budowę – mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Na uprawomocnienie się decyzji o pozwoleniu na budowę trzeba poczekać 14 dni.

Dzięki przyjętym parametrom obiekt będzie umożliwiał organizację zawodów o randze międzynarodowej w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie i curling.

Zmodernizowany obiekt, oprócz funkcji sportowych związanych z dyscyplinami sportów lodowych, będzie posiadał dodatkowe pomieszczenia w postaci:

da0wq6v

- sali gimnastycznej (dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych),
- sal do squasha,
- sal do tenisa stołowego,
- sal do ćwiczeń fitness, sztuk walki, tańca, itd.
- siłowni, sali rozgrzewkowej,
- sauny, jacuzzi, pomieszczeń odnowy biologicznej, itd.
- zaplecza szatniowo-sanitarnego przy salach ćwiczeń.

Wokół toru łyżwiarskiego zbudowana zostanie bieżnia, a powierzchnia lodowisk i toru po wyłożeniu specjalną podłogą będzie stanowić arenę do rozgrywania (poza sezonem) innych dyscyplin sportowych np. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, itp., z widownią na ponad 6000 osób. Takie rozwiązanie pozwoli na organizowanie rozgrywek w dodatkowych konkurencjach sportowych. W budynku zlokalizowane będą również pomieszczenia biurowe, boksy dla komentatorów, pomieszczenia antydopingu i pierwszej pomocy medycznej oraz pomieszczenia związane z organizacją zawodów międzynarodowych dostosowane do wytycznych poszczególnych federacji sportowych.

Podstawowe parametry użytkowe inwestycji:
Budynek będzie usytuowany dłuższą osią w kierunkach północ – południe. Budynek wraz z torem łyżwiarskim będzie przykryty dachem jednospadowym, opadającym w kierunku wschodnim. Główne wejście do budynku znajduje się od strony wschodniej w środkowej części elewacji wschodniej. Pozostałe wejścia – w zależności od funkcji, jaką w danym momencie spełnia budynek – znajdują się od strony zachodniej (5 wejść na trybuny) oraz od strony północno – wschodniej, gdzie znajduje się wejście dla użytkowników toru – amatorów oraz wejście do części restauracyjnej i rekreacyjnej. Konstrukcję nośną zadaszenia toru stanowią trójkątne dźwigary kratowe drewniane, z drewna klejonego, w rozstawie co 6,90 m, o rozpiętości 105 m oraz wysokości 9,5 m. Po obydwu stronach dźwigara znajdują się przewieszenia wspornikowe o wysięgu odpowiednio 13 m i 16, 5 m. Wysokość budynku to 24,92 m.

Widownia została zaprojektowana dla maksymalnie 6259 widzów siedzących w tym:

da0wq6v

- 80 miejsc dla widzów niepełnosprawnych oraz 80 miejsc dla opiekunów
- 2658 miejsc na trybunach stałych górnych
- 258 miejsc VIP
- 3193 miejsc na trybunach teleskopowych dolnych (podczas imprez widowiskowych), 1970 (podczas zawodów łyżwiarstwa szybkiego).

Modernizacja toru łyżwiarskiego STEGNY spowoduje powstanie pierwszego w Polsce krytego toru łyżwiarskiego. Całoroczny obiekt pozwoli na zapewnienie odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców oraz przygotowanie kadry narodowej. Koncepcja „Modernizacji toru łyżwiarskiego STEGNY” była przygotowywana przy udziale związków sportowych: Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz Polskiego Związku Curllingu.

Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia liczby dzieci i młodzieży uczestniczących w procesie szkolenia sportowego. Ponadto zostanie poszerzona oferta sportowa dla mieszkańców Warszawy, która w znacznym stopniu wpłynie na popularyzację rekreacji ruchowej i aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz rozwijania nawyków i zachowań prozdrowotnych.

da0wq6v

Decyzja o modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny zapadła w połowie 2014 roku. 24 marca br. została podpisana umowa z wykonawcą opracowania dokumentacji projektowej modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny – firmą Kontrapunkt V-Projekt Zespół Projektowo-Inwestycyjny.

da0wq6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da0wq6v
Więcej tematów