Trwa ładowanie...

Za darmo: wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego

Wystawa potrwa do 28 września 2014 r.

Za darmo: wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego
d5r08y6
d5r08y6

Do 28 września 2014 roku w „Galerii przy kozach” Służewskiego Domu Kultury przy ul. Bacha 15 prezentowana będzie wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego .

Ten wszechstronny twórca największą popularność i uznanie szerszej publiczności zyskał dzięki swoim pracom malarskim przedstawiającym, tak charakterystyczne dla niego, mroczne, fantastyczno-apokaliptyczne wizje świata. Wystawa prezentowana w galerii SDK jest okazją do zapoznania się z mniej znaną większemu gronu odbiorców, twórczością graficzną i fotograficzną. Niewielu wielbicieli twórczości Beksińskiego pamięta, że swoją działalność artystyczną rozpoczynał od fotografii. To czarno białe zdjęcia prezentowane w 1958 r. na wystawach w Warszawie, Gliwicach i Poznaniu, przyniosły mu wysokie oceny krytyków i były początkiem jego drogi do wielkiej sławy.

Miejsce i czas ekspozycji zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzący z Sanoka artysta, był wieloletnim mieszkańcem osiedla Służew nad Dolinką na którym znajduje się Służewski Dom Kultury. Otwarcie wystawy tego cenionego w świecie artysty zostało zaplanowane jako jedna z głównych atrakcji kulturalnych towarzyszących otwarciu nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury.

d5r08y6

Ekspozycja w „Galerii przy kozach” składa się z 10 prac rysunkowych i 11 czarno białych fotografii można ją zwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 - 20.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

d5r08y6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5r08y6
Więcej tematów