Trwa ładowanie...

Za darmo: warsztaty Ebru (wideo)

Malowanie na wodzie - niezwykle piękna umiejętność

Za darmo: warsztaty Ebru (wideo)
d3a11wx
d3a11wx

Już dziś w godz. 16.00-19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędą się darmowe warsztaty zdobienia papieru za pomocą farb pływających na powierzchni wody. Wstęp wolny.

Warsztaty poprowadzi uczestniczka Festiwalu Sztuki 3m Woda - Anna Drzniewicz-Kotulińska

Ebru to tradycyjna turecka sztuka naturalnego zdobienia papieru (lub jedwabiu) za pomocą farb pływających na powierzchni wody. To bardzo stara forma sztuki - najstarsze źródła dotyczące tej Ebru sięgają X wieku. Wszystkie materiały oraz składniki, czyli jedwab, kolorowe glinki i rośliny używane w procesie tworzenia są w 100% naturalne. W dzisiejszej Turcji, Ebru zajmuje szczególne miejsce wśród innych dziedzin sztuki. Mimo upływu wieków i rozwoju techniki ta, tradycyjna sztuka pozostała niezmieniona do dziś.

Proces powstawania takiego dzieła jest niezwykły. Naturalne farby, rozlewane i modelowane na tafli wodnej, na którą kładzie się papier. Obraz zostaje na nim odciśnięty. W programie warsztatów, oprócz samego malowania, dowiemy się o historii Ebru oraz o akcesoriach, jakich potrzebujemy. Jak wygląda samo malowanie na wodzie? Zobaczcie niezwykłe wideo!

d3a11wx

Warsztaty Ebru
Godz. 16.00
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
ul. Elektoralna 12

d3a11wx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a11wx
Więcej tematów