Trwa ładowanie...

Za darmo: Warsaw Camerata à la carte

Wybrane przez słuchaczy, mistrzowskie dzieła F. Mendelssohna i L. van Beethovena!

Za darmo: Warsaw Camerata à la carte
dgshse5
dgshse5

W najbliższy piątek, 27 czerwca rozpoczyna się trzeci sezon cyklu koncertowego „Warsaw Camerata à la carte!”. Formuła tego wydarzenia ciesząca się wielką sympatią publiczności jest niezmienna – to słuchacze wybierają utwory, które następnie znajdują się w programie koncertu.

Wydarzenie odbędzie się czasie Nocy Pragi i otworzy projekt „Warsaw Camerata à la carte! – muzyczna rezydencja 2014-2016”, w ramach którego koncerty tego cyklu będą odbywały się na warszawskiej Pradze przez 3 najbliższe lata.

Na program nadchodzącego muzycznego wieczoru złożą się, wybrane przez słuchaczy, mistrzowskie dzieła Koncert skrzypcowy e-moll F. Mendelssohna i I Symfonia C-dur L. van Beethovena, które wykona orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego.

Solistką w koncercie Mendelssohna będzie jedna z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce - skrzypaczka Katarzyna Duda. Skrzypaczka występuje na całym świecie, a krytycy zgodnie określają ją jako artystkę nowego formatu i podkreślają wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z olbrzymim temperamentem scenicznym oraz wirtuozerii z wielką wrażliwością muzyczną.

dgshse5

Pojawią się również muzyczne niespodzianki, spośród których publiczność wybierze swojego faworyta na deser. Po muzycznej uczcie będzie również możliwość oddania głosów na utwory, które znajdą się w programie kolejnego koncertu już jesienią.

Inauguracja tegorocznego sezonu odbędzie się w piątek, 27 czerwca, o godzinie 20:30 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3.

Wstęp na koncert jest wolny.

Przeczytajcie też: Piknik rodzinny z kulturą Indii

dgshse5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgshse5
Więcej tematów