Trwa ładowanie...

Za darmo: sztuka o ulicy Wspólnej

Sztuka powstała na podstawie wspomnień mieszkańców. Część z nich gra w spektaklu

Za darmo: sztuka o ulicy Wspólnej
dzygujb
dzygujb

W sobotę, 21 września, o godzinie 19:00 w Centrum Scena Współczesna będzie można obejrzeć spektakl "Wspólna Sztuka" o ulicy Wspólnej w Warszawie. Wstęp wolny.

"Wspólna sztuka" powstała na podstawie rozmów i wywiadów z mieszkańcami Wspólnej zebranych podczas organizowanych niedzielnych spotkań oraz indywidualnych wizyt w domach mieszkańców. Jest próbą uchwycenia życia osób związanych z tą ulicą. Co ciekawe, największą aktywność wykazały kobiety, dlatego będzie to kobiecy punkt widzenia na ten skrawek świata i na historię, jaka wiąże się z tą częścią warszawskiego Śródmieścia.

Sztuka nie zawiera wiedzy książkowej, wszystkie historie są „żywe”. Stanowią zapis wspomnień mieszkańców, ale przede wszystkim mieszkanek, ul. Wspólnej. Niektóre z pań od pokoleń tam żyją, dzięki czemu mamy również wspomnienia ich rodziców oraz dziadków. W spektaklu oprócz aktorów biorą udział cztery mieszkanki ulicy Wspólnej, co powoduje, że prezentacja sztuki ma bardzo osobisty, intymny i wzruszający charakter. Widzowie uczestniczą bowiem w spotkaniu z osobami, które dzielą się z nimi opowieściami z własnego życia.__

Narratorem sztuki jest Celina, która podtrzymując tradycję rodzinną - oraz samej ulicy - poluje na klientów i ma oko na mieszkańców oraz przechodniów ul. Wspólnej. Ta specyficzna perspektywa nadaje opowieści niezwykły koloryt i sprawia, że całość ma lekką i zabawną formę.

dzygujb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzygujb
Więcej tematów