Trwa ładowanie...

Za darmo: Spotkanie z Tadeuszem Rolke

Poznaj osobiście jednego z najlepszych, polskich fotografów

Za darmo: Spotkanie z Tadeuszem Rolke
d1gmzpb
d1gmzpb

Już 30 września w Barze Studio odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Rolke – jednym z najlepszych polskich fotografów. Odbędzie się ono z okazji premiery jego najnowszego albumu, o którym pisaliśmy kilka dni temu . Album „Rolke” ujmuje dotychczasowy dorobek artysty na prawie 200 fotografiach.

60 lat doświadczenia, 100 tysięcy zdjęć i niekwestionowany tytuł nestora polskiego fotoreportażu. Fotograf od pierwszego naciśnięcia spustu migawki w trakcie powstania warszawskiego, przez uwiecznienie historycznego wiecu Gomułki po dziś wykonywane zdjęcia jest wierny fotografii momentu. Jego zdjęcia to przede wszystkim wyjątkowe świadectwo zmian historycznych i społecznych, które dokonały się na przestrzeni kilku dekad.

Fotografie ukazują życie PRL, odbudowę Warszawy i pozwalają wniknąć w głąb ówczesnych środowisk twórczych, m.in. skupionych wokół galerii Krzywe Koło oraz Foksal. Zestawione ze współczesnymi zdjęciami reportażysty ukazują ciągłość niektórych sytuacji i tematów. Artysta współpracował z najważniejszymi polskimi i niemieckimi pismami, takimi jak: „Świat Młodych”, „Świat”, „Stolica”, „Polska”, „Ty i Ja”, „Przekrój”, „Stern”, „Spiegel” „Die Zeit”.

Na album złożyły się fotografie wybrane z całego życiowego dorobku Tadeusza Rolke według konkretnych kluczy tematycznych. Pojedyncze fotografie wyjęto z cykli i zestawiono w nieoczywiste pary stające się dla czytelników tropem do odnalezienia inspiracji artysty.

d1gmzpb

Tadeusz Rolke – urodzony w 1929 roku polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Jego prace były pokazywane na licznych wystawach, m.in. dwukrotnie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Polskim Instytucie Kultury w Bratysławie, czy berlińskiej galerii Der Ort. Artysta wykłada obecnie na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie z fotografem odbędzie się 30 września (środa), o godz. 18:00 w barze Studio na placu Defilad 1

d1gmzpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gmzpb
Więcej tematów