Trwa ładowanie...

Za darmo: ptasi spacer po Warszawie

Zobacz rozćwierkaną wiosnę nad Wisłą

Za darmo: ptasi spacer po Warszawie
d1fws85
d1fws85

Wisła. Największa i najdłuższa rzeka w Polsce. Szlak migracyjny wielu ptaków. Miejsce, gdzie przeplatają się dwa światy - ludzi oraz ptaków. Warszawski odcinek Wisły to wspaniałe miejsce do obserwacji ptaków. Choć ludzi tu sporo, to ich jeszcze więcej.

Przeczytajcie też: Święto Saskiej Kępy 2015

Na wodzie zobaczyć można mewy, nurogęsi, różne gatunki kaczek. Są też mewy i kormorany. Nadwiślańskie łęgi kryją masę ptasiej drobnicy - sikory, rudziki, strzyżyki, mazurki, wróble i wiele innych. Trafiają się też więksi - bieliki, dzięcioły, kruki. A wszystko to tak blisko nas.

Ptasie zwiastuny wiosny już pojawiają się w Polsce - pierwsze czajki, skowronki, żurawie. Jeśli macie ochotę na wiosenny spacer ptasimi śladami, będzie ku niemu okazja już w sobotę. Spacer odbędzie się z okazji Dnia Wróbla, przypadającego 20 marca.

d1fws85

- Taki spacer można potraktować jako świetne rozpoczęcie sezonu wiosennego, będącego jednocześnie najlepszym okresem na obserwację ptaków. Być może ktoś ze spacerowiczów, dzięki fascynującym opowieściom Pawła Pstrokońskiego - naszego przewodnika, złapie ornitologicznego bakcyla. A śledzenie z lornetką i aparatem skrzydlatych mieszkańców Polski stanie się jego nową pasją. Od naszego przewodnika naprawdę łatwo zarazić się tą pasją - zapewnia Wawalove.pl Marta Karbowiak.

Wydarzenie poprowadzi ornitolog Paweł Pstrokoński - znakomity specjalista i przewodnik po ptasim świecie, zarażający ptasią pasją nawet tych, którzy nie podejrzewali się wcześniej o takie zainteresowania.

Wycieczka rozpocznie się w sobotę 7 marca o godz. 9.00. Zbiórka przy zajezdni tramwajowej Żerań FSO. Trasa prowadzić będzie wzdłuż prawego brzegu rzeki, od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego . Istnieje możliwość wcześniejszego odłączenia się od grupy. Spacer potrwa około 3,5 godzin.

Mile widziane własne lornetki. Okrycie wierzchnie i obuwie należy dostosować do warunków pogodowych. Ważne, żeby było ciepłe i wygodne. Warto także zabrać coś do picia i jakąś drobną przekąskę.

d1fws85

Dla komfortu spacerowania grupa jest ograniczona do 25 uczestników. Prosimy o zapisy, drogą mailową, na adres: irena.jazukevic@zrodla.org.pl. W treści należy podać imiona i nazwiska osób chcących wziąć udział w spacerze oraz kontakt telefoniczny. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie jest częścią projektu "Ekologia mieszczucha" realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

d1fws85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fws85
Więcej tematów