Trwa ładowanie...

Za darmo: Pokaz filmów "Strange Sounds" i "Dionizje"

Mroczne kino w thrillerowym klimacie [WIDEO]

Za darmo: Pokaz filmów "Strange Sounds" i "Dionizje"
dxac1b0
dxac1b0

W środę 23 kwietnia o godz. 20.00 w ramach cyklu Ekran Otwarty w KinoLabie będzie może zobaczyć dwa filmy: „Strange Sounds” (54 min.) w reżyserii Rafała Andrzeja Głombiowskiego i „Dionizje” (10 min.) Kuby Remiszewskiego. Oba filmy eksperymentalne w formie i niejednoznaczne w treści, świetnie ze sobą korespondują, a wspólny ich pokaz da wyrafinowanemu widzowi podwójną przyjemność eksplorowania mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu. Oba bowiem obrazy traktują mniej czy bardziej dosłownie o szaleństwie, a ich bohaterkami są kobiety. Wstęp na seans jest wolny.

Film „Strange Sounds” to opowieść o Annie, młodej kobiecie, która chcąc się ukryć przed wszechogarniającym zjawiskiem „dziwnych dźwięków” wyjeżdża do wiejskiego domu. Chce uciec od chaosu, a jednocześnie uporać się z własnymi demonami przeszłości. W tle przelewa się fala niepokojów społecznych, która zaczyna docierać do różnych regionów świata. Mimo usilnych prób, nikt nie jest w stanie wyjaśnić dźwiękowego fenomenu, ani tym bardziej go powstrzymać. W starym wiejskim domu coś w bohaterce zaczyna się zmieniać... Czy to dźwięki powodują, że coraz trudniejsze jest rozróżnienie prawdy od fikcji? Kim jest tajemniczy Mężczyzna, kontaktujący się z Anną przez telefon? A może wszystko to gra rozgorączkowanej wyobraźni? Gdzie jest granica między prawdą a snem, z którego nie można się obudzić..? Poniżej znajdziecie trailer filmu.****

Z kolei „Dionizje” to opowieść dziejąca się w Paryżu. Marie była świadkiem tragedii, która zostawiła w niej trwały ślad. Rok później wciąż czuje się niewolnikiem swojej przeszłości. Dokonuje więc desperackiego kroku licząc, że wreszcie uwolni się od traumy i pomoże ukochanej osobie. Tajemnicze, zaskakujące i intrygujące. Dwie kobiety, dwie historie, dwie traumy. Wreszcie dwóch niezależnych reżyserów, którzy płyną pod prąd polskiego mainstreamu, chcąc tworzyć kino mroczne i głębokie w treści, jak i mocno eksperymentalne w formie.

Ekran Otwarty w KinoLabie
23 kwietnia o godz. 20.00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

dxac1b0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxac1b0
Więcej tematów