Trwa ładowanie...

Za darmo: Poezja Miejska RAP

Otwarty, darmowy panel dyskusyjny w Instytucie Socjologii UW

Za darmo: Poezja Miejska RAP
dsy3mbh
dsy3mbh

Zapraszamy na panel dyskusyjny inaugurujący projekt „Poezja Miejska RAP”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 października 2012 roku o godzinie 13:00 w Auli im. Stefana Nowaka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Karowej 18.

Projekt „Poezja Miejska RAP” jest utworzony w ramach programu promocji języka Polskiego Narodowego Centrum Kultury. Ideą przedsięwzięcia są rzeczowe i kulturalne rozmowy o najciekawszym zjawisku kulturowym przełomu XX i XXI wieku. ****

Projekt „Poezja Miejska RAP” cykl 4 spotkań w różnych miastach Polski, mający na celu promocję języka polskiego poprzez pryzmat kultury Hip-Hop. Na specjalnych panelach dyskusyjnych będzie można spotkać zarówno twórców rodzimej sceny Hip-Hop, ale również autorytety uniwersyteckie oraz zaproszoną publiczność. Spotkania mają dotyczyć szeroko rozumianej kultury Hip-Hop i jej wpływu na życie młodych ludzi. Mają także za zadanie udowodnić, że każdy młody raper jest poetą mającym wpływ poprzez swoją twórczość na funkcjonowanie języka polskiego.
Hip-Hop jest kultura globalną, a jednocześnie idealnie dopasowującą się do lokalnych uwarunkowań. W każdym kraju jest inny, gdyż poddaje się specyfice otoczenia, a także języka. Naszym celem jest dyskusja o idei kultury Hip-Hopowej oraz jej znaczeniu w kulturze i sztuce. – dodają twórcy projektu.

Gośćmi pierwszego panelu będą między innymi:

dsy3mbh

Numer Raz - zaczynał w 1993 roku - jego pierwszym zespołem był Quit New Sort, następnie współpracował z zespołami Trails X, 3H, a potem Chuzdemak. Wraz z DJ Zero nagrali utwór na składankę hip-hopową "Smak Beat Records". Numer i Zero dołączyli do ekipy MOP Składu, w której udzielali się m.in.: członkowie 3 H (Hardcore Hip-Hop) w postaciach Tedego, Mario i Ceube. W 1997 roku dołączył do Tedego i DJ Mario, tworząc Warszafski Deszcz - jeden z najbardziej czczonych składów w historii polskiego hip-hopu. Niebawem światło dzienne ujrzy najnowsza produkcja Numer Raz i Dj Abdool "Człowieku Mordo Mixtape".

Dr Piotr Turek – Muzodajnia/Kierownik Zespołu ds. Usług Muzycznych i Rozrywkowych. Udzielał się w charakterze dziennikarza, a obecnie również wykładowcy (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski). Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych (Rok 2010, Szkoła Główna Handlowa – “Rewolucja cyfrowa, a rynek mass-mediów, rozrywki i edukacji w Polsce”) i jest członkiem World Future Society.

Konrad Zamaro – raper wolnostylowy, zwycięzca m.in. Bitwy o Euro 2012 i Bitwy o Wrzesień.

Moderatorem dyskusji będzie Kamil Jaczyński – specjalista do spraw marketingu muzycznego, dyrektor zarządzający w wytwórni muzycznej Wielkie Joł, wykładowca teorii kultury Hip-Hop w Hip-Hop Akademii, pasjonat i publicysta.

dsy3mbh

Poezja Miejska RAP
Warszawa, 20 października 2012 - ul. Karowa 18, sala 18, start: godz. 13:00

Goście: Numer Raz, dr Piotr Turek, Konrad Zamaro

W kolejnych tygodniach spotkania odbędą się w Toruniu, Gdańsku i Katowicach.

dsy3mbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsy3mbh
Więcej tematów