Trwa ładowanie...

Za darmo: "Pina" w Temacie Rzeka

Przepiękny film o tańcu obejrzymy dzięki kampanii Legalna Kultura

Za darmo: "Pina" w Temacie Rzeka
d2zymv0
d2zymv0

Po zakończonym sezonie cyklu "Kino i Wino" stwierdziliśmy, że jeszcze nie czas zamykać się w czterech ścianach z pilotem w ręku - mówią organizatorzy jutrzejszej projekcji filmowej na plaży. *Tydzień temu Temat Rzeka pokazywał świetny film dokumentalny "Sugar Man" , jutro zobaczymy przepiękną "Pinę". *

"Pina" to piękny, plastyczny film o tańcu. Jest to pełnometrażowa produkcja muzyczna Wima Wendersa z 2011 roku, poświęcona niemieckiej tancerce i choreografce Pinie Bausch. Początkowo film miał być stworzony wspólnie z artystką, jednak po jej nagłej śmierci w 2009 roku wspólny projekt zmienił się w hołd poświęcony tancerce. Był to jeden z pierwszych europejskich filmów 3D.

Pomocy w realizacji tej projekcji udzielili twórcy kampanii Legalna Kultura, która działa po to, aby uświadomić wszystkim, że sposób, w jaki korzystamy z kultury, ma na nią ogromny wpływ. Pokazuje, jak ważna jest zgoda odbiorców na korzystanie z legalnych źródeł. Nie tylko twórcy i producenci odpowiadają za ich dostępność. Legalne źródła będą powstawać wyłącznie wtedy, gdy odbiorcy kultury będą z nich korzystać.

Temat Rzeka
plaża pod mostem Poniatowskiego (po praskiej stronie)
środa, 11 września 2013, godz.20.30

d2zymv0

wstęp wolny

Zwiastun filmu:

d2zymv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zymv0
Więcej tematów