Trwa ładowanie...

Za darmo: Nauka tańców warszawskich [WIDEO]

Fajna potańcówka na Krakowskim Przedmieściu!

Za darmo: Nauka tańców warszawskich [WIDEO]
d2nrmgl
d2nrmgl

Już dzisiaj w "Skwerze" przy Krakowskim Przedmieściu będzie okazja, żeby nauczyć się polki i walczyka pod okiem artystów Teatru Pijana Sypialnia. Wydarzenie dla każdego, kto chce przenieść się w świat przedwojennego miasta. 13 października, godzina 20:00. Wstęp wolny.

"Skwer" w sezonie jesienno-zimowym stanie się miejscówką Teatru Pijana Sypialnia. To tutaj artyści będą prezentowali swoje spektakle i wydarzenia. O Pijanej Sypialni mówi się teatr „archeologiczny”, „vintage” albo „warszawski”. Ich repertuar to produkcje przywołujące klimat dawnej stolicy. Dzisiaj przy muzyce na żywo będą uczyć tańczyć polkę i walczyka. Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia: - Na pomysł zrobienia nauki tańców warszawskich wpadliśmy tworząc spektakl „Wodewil Warszawski”. W starej Warszawie ludzie spotykali się na potańcówkach, w teatrzykach ogródkowych i tańczyli m.in. polkę i walczyka. My do tej tradycji chcemy nawiązać i przypomnieć to, co elektryzowało towarzyskie życie miasta.

Co trzeba przygotować? Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół.Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Nie obowiązują również żadne limity wiekowe. Sławomir Narloch: To wydarzenie, które cudownie łączy pokolenia. - Sami się przekonacie, że po kilkunastu minutach liczyć się będzie tylko dobra zabawa! Myślę, że warto zabrać znajomych spoza Warszawy i z zagranicy. To doskonała okazja, żeby pokazać im kawałek historii tego miasta. - zachęcają organizatorzy.

Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku z inicjatywy absolwentów i uczniów studia aktorskiego. Jak wygląda nauka tańców warszawskich, możecie zobaczyć na filmie poniżej. "Skwer" mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 60A.

d2nrmgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nrmgl
Więcej tematów