Trwa ładowanie...

Za darmo: Migrujące ulice Muranowa

W swojej pracy uczestnicy skoncentrowali się na ulicy Nalewki - jednej z najsłynniejszych ulic dawnej Dzielnicy Północnej, stanowiącej przed wojną rodzaj "wrót" do tej części miasta

Za darmo: Migrujące ulice Muranowa
d4llaph
d4llaph

Wystawa w Stacji Muranów kończy cykl warsztatów fotograficznych Migrujące ulice Muranowa, prowadzonych w Centrum Kultury Jidysz przez Tomasza Szerszenia – fotografa i antropologa kultury.

W swojej pracy uczestnicy skoncentrowali się na ulicy Nalewki - jednej z najsłynniejszych ulic dawnej Dzielnicy Północnej, stanowiącej przed wojną rodzaj "wrót" do tej części miasta. Dziś nie tylko nie istnieje ona już w swym dawnym kształcie, ale również, co znaczące, nazwę tę nosi króciutka uliczka zlokalizowana w zupełnie innym niż historycznie miejscu Muranowa. To zapewne najbardziej charakterystyczny przykład „migrującej ulicy Muranowa”.

Wystawa zbudowana jest właśnie wokół Nalewek - szczątkowych śladów po nich oraz ich „życia po życiu”. Twórców interesowały znaki i narracje, które mają dziś związek z dawnymi i aktualnymi Nalewkami. Przede wszystkim jednak, starali się odnaleźć to, czego nie widać gołym okiem: miejsce symbolicznego przecięcia się przeszłości z teraźniejszością: dzisiejszego Muranowa i nieistniejących Nalewek.

d4llaph

W Stacji Muranów zobaczyć będzie więc można serię fotografii wykonanych przez uczestników, a także dokumentację działań w przestrzeni, które stanowiły jeden z elementów warsztatów i były próbą zrozumienia skomplikowanej i wielowarstwowej topografii muranowskich „migrujących ulic”.

Wstęp wolny!
Stacja Muranów, ul. Andersa 13

Wystawa czynna będzie przez miesiąc w godzinach otwarcia klubokawiarni (więcej: www.stacjamuranow.art.pl )

Warsztaty fotograficzne odbywały się w ramach projektu Muranowskie Tropy współfinansowanego przez m.st. Warszawa-Dzielnica Śródmieście.

d4llaph
d4llaph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4llaph
Więcej tematów