Trwa ładowanie...

Za darmo: Listy do Skręcipitki

Znów mamy dla Was porządny spektakl teatralny za free

Za darmo: Listy do Skręcipitki
d14aqfx
d14aqfx

8 czerwca o godz. 22:00 na scenie teatralnej Klubu Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23) odbędzie się premiera monodramu "Listy do Skręcipitki" - wstęp na spektakl jest wolny.

Jesli kogoś zaintrygował tytuł, wyjaśniamy: Tytuł „Listy do Skręcipitki" został zaczerpnięty z fragmentu jednego z listów, które są kanwą tego monodramu. Autentyczne listy Antoniego Adamskiego (1884-1922) do żony Leokadii Karoliny z Przybytkowskich Adamskiej (1884-1969) pisane w latach 1913-1918 są specyficznym zapisem miłości autora do żony i tęsknoty za nią.

Wysyłane z położonego w Szafranowie na terenie Baszkirii za Uralem sanatorium dla osób chorych na gruźlicę stanowią nie tylko dokument minionej epoki, ale przede wszystkim pokazują niezwykłe emocje, a wszystko dzięki niezwykłemu talentowi literackiemu ich autora. Są też swoistym zapisem miłości do Ojczyzny znajdującej się wtedy pod zaborami. Jest w nich wiele obserwacji ówczesnych stosunków polsko-rosyjskich, postrzegania Polaków przez Rosjan i Rosjan przez Polaków. W listach jest też dramaturgiczne pęknięcie spowodowane wybuchem I Wojny Światowej, a potem Rewolucji. Oto ich autor nagle na blisko cztery lata zostaje oddzielony od rodziny. Wesołe, pełne anegdot opowieści z Sanatorium zmieniają się w dramatyczne wołanie o miłość i pytanie "czy wy mnie tam w Polsce jeszcze pamiętacie?".

Jesli ktoś ma ochotę na fajny (i darmowy) spektakl teatralny - może przyjść 8 czerwca do Klubu Kultury Saska Kępa.

d14aqfx

Zobacie zwiastun monodramu Zacharjasza Muszyńskiego (wideo poniżej).

d14aqfx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14aqfx
Więcej tematów